liczba odwiedzin: 425271

Nawigacja

Piątek 20.04.2018

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

oraz wesołego Alleluja

całej społeczności szkolnej Uczniom i ich Rodzicom, Nauczycielom,

Pracownikom administracji i obsługi

życzy Dyrektor Szkoły Małgorzata Malczewska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej

im. gen. Stanisława Grzmota-Skotnickiego

Aktualności

 • Światowy Dzień Czekolady w przedszkolu - Obrazek 1

  Czekolada to jeden z najpopularniejszych smakołyków na świecie. Jej podstawowe składniki to miazga kakaowa i masło kakaowe. Sto gramów tego produktu dostarcza średnio około 600 kalorii. Najzdrowsza jest czekolada gorzka. Nie wszyscy wiedzą, że czekolada zawiera witaminy: A, E, wiele witamin z grupy B oraz kwas foliowy, żelazo, magnez, cynk i potas. W czwartek 12 kwietnia w przedszkolu świętowaliśmy Światowy Dzień Czekolady. Na dzieci czekały różne atrakcje: oglądanie prezentacji "Jak to było z czekoladą", film "W fabryce czekolady", zagadki, taniec "Czekolada" a także interesujący wywiad z przedszkolakami.Dzieci wykonały rysunki brązową kredką na temat "Czekoladowy świat". Do degustacji czekolady nikogo raczej namawiać nie trzeba, więc z przyjemnością częstowały się czekoladowymi smakołykami. Wszystkie dzieci cieszyły się z tego wyjątkowego święta.

 • 06.04.2018

      Uczniowie klasy I a i I b wybrali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, aby "od kuchni" poznać pracę strażaków. Mieli możliwość zobaczyć miejsce przyjmowania zgłoszeń i zarządzania akcjami, obejrzeć film edukacyjny na temat powstawania pożarów oraz zgłaszania zaistniałych sytuacji. Najwięcej radości sprawiło dzieciom ogladanie sprzętu ratowniczego, wejście do samochodów strażackich i na quada oraz użycie węża gaśniczego. Uczniowie byli też świadkami alarmu i wyjazdu jednostki ratowniczej do pożaru. Zostaliśmy miło przyjęci przez strazaków. Dziękujemy za ciekawą lekcję, która na długo zostanie w pamięci. Pomogą nam w tym zdjęcia zamieszczone w albumie fotograficznym.
      Wyjazd został zorganizowany przez pana Jarosława Dachowskiego, tatę Mai, który niesie pomoc ratowniczą w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej z Młodzieszyna.

 • Światowy Dzień Wody w przedszkolu - Obrazek 1

  Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992, obchodzone corocznie 22 marca. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci otaczającym je światem, rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej oraz uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. W naszym przedszkolu ten dzień był szczególnym DNIEM NIEBIESKIM. Przedszkolaki z oddziałów O abc oraz PP ubrane w niebieskie ubranka spotkały się w sali grupy O c. Od swoich pań otrzymały opaski na głowę z kropelkami wody. Podczas spotkania zapoznały się z krążeniem wody w przyrodzie, dowiedziały się skąd się bierze deszcz. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej oraz filmu dzieci odpowiadały na pytania: Co by było, gdyby wody nie było? Wskazywały sposoby jej oszczędzania i nie marnowania. Były wspólne zabawy "kropelkowe", były też "strumyki"i inne zabawy przy muzyce. Dzieci rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe. Największą atrakcją była zabawa "Ocean", do której wykorzystaliśmy folię malarską. Szczęśliwe dzieci-rybki pluskały w czystym oceanie. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały do picia wodę mineralną, która jest tak ważna dla naszego organizmu. Imprezę przygotowały i poprowadziły nauczycielki grupy Oc  i Punktu Przedszkolnego.

 • Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem Męki Chrystusa. Tego dnia przynosimy do kościoła palmy, symbol odradzającego się życia. Na Mszy Świętej dla dzieci o godz.10:00  w kościele Narodzenia NMP w Młodzieszynie odbyła się uroczysta procesja z palmami.

  Po mszy wszyscy z niecierpliwością czekali na rozstrzygnięcie konkursu na Tradycyjną Palmę Wielkanocną.

 • W dniu 23 marca ulicami Młodzieszyna odbyła się Droga Krzyżowa, która zgromadziła rzesze wiernych. Uczniowie naszej szkoły  wcielili się w biblijne  postacie.  I zaprosili w drogę …. śladami Chrystusa. Zuchy i harcerze pełnili służbę, niosąc pochodnie. Wszyscy mieli okazję włączyć się w trud niesienia krzyża do kolejnych stacji.  Udział w drodze krzyżowej był ważnym elementem przygotowania społeczności szkolnej do obchodów Wielkiego Tygodnia


   

 • Witaj wiosno - Obrazek 1Witaj wiosno - Obrazek 2

  Witaj wiosno!!!  W dniu 21 III 2018 dzieci z grupy 0 a i b naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie "pożegnania zimy-powitania wiosny". Przygotowania do tej uroczystości odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. Marzannę wykonała jedna z mam, której gorąco dziękujemy. Kwiaty wykonały dzieci wspólnie ze swoimi nauczycielkami. Kiedy wszystko było już gotowe z przedszkola, ulicą Szkolną wyruszył barwny korowód, na czele którego widniała Marzanna- zimowa panna. Przy wtórze piosenki "Wiosno, wiosenko gdzie jesteś powiedz nam..." gromada dotarła do kontenera, gdzie dokonało się symboliczne pożegnanie kukły. Towarzyszyły mu skandowane hasła : "precz zimo zła", "wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na ciebie już czeka..." Następnie powitano wiosnę radosnymi piosenkami i kolorowymi kwiatami. Obrzędom tym towarzyszyła piękna , słoneczna pogoda aczkolwiek jeszcze dość mroźna.

 • 08.03.2018

  Połączone w nowej szkole siły gimnazjalistów i czwartoklasistów zaprosiły 8 marca 2018r. wszystkie dziewczyny i kobiety wraz z chłopcami na uroczystą akademię. Tematem była tajemnica „słabej płci”. Jej rąbka uchylili uczniowie klas IVc, IIac i IIIab Gimnazjum. Piosenki, wiersze liryczne i skecze wypełniły całe przedstawienie. Mieliśmy też okazję podziwiać walc w wykonaniu Malwiny i Kacpra, naszych gwiazd w tańcu nie tylko towarzyskim. Uroczystość otworzyły przedszkolaki w śmiałej interpretacji piosenki o naszych paniach.

 • Działalność młodzieszyńskiego SKO prowadzonego przez panią Barbarę Sieczkowską na stałe wpisała się w życie naszej szkoły. Tak bardzo, że informacja o dziesięcioleciu zupełnie niektórych zaskoczyła. Konieczne więc było uczczenie tej poważnej rocznicy. Zrobiliśmy to na uroczystym apelu, którego gościem była p. Renata Zielkowska - dyrektor Banku Spółdzielczego w Młodzieszynie. Uroczystość rozpoczęła inscenizacja o złotej rybce. Dokładniej mówiąc - współczesnej złotej rybce. Takiej, która potrafi pokazać wartość gromadzonych pieniędzy, ale i to, że są rzeczy, które powinno się cenić bardziej niż złoto. Główna bohaterka przekonała się też, że należy uważać, czego sobie życzymy, bo można zaplątać się we własne sidła. Jaki z tego wniosek? Bądźmy systematyczni w oszczędzaniu, nie liczmy na złotą rybkę, a w międzyczasie krok po kroku zmierzajmy do zabepieczenia swojej przyszłości dokładając drobne sumy - na początek choćby w SKO. Do oszczędzania w SKO zachęcały również teksty ułożone do znanych melodii: "Orkiestry dęte", "Być kobietą", "Bałkanica", "Damą być".

 • 06.03.2018


  „W drodze do niepodległości” z wizytą w Młodzieszynie

      W dniu 6 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Młodzieszynie odbyła się uroczysta inauguracja wystawy „W drodze do niepodległości”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – p. Małgorzata Hetman, dyrektorzy szkół podstawowych z Janowa i Kamiona pan Leszek Borkowski i Marek Kujawa oraz przewodniczące Rady Rodziców panie Ewa Żakowska, Beata Chudzyńska, uczniowie szkół Gminy Młodzieszyn.
     Po powitaniu zebranych przez dyrektora szkoły  p. Małgorzatę Malczewską głos zabrała p. Mirosława Ptaszek, przybliżając uczestnikom spotkania cele i założenia projektu edukacyjnego „Dla Niepodległej”, którego elementem jest goszcząca w naszej szkole wystawa pt. „W drodze do niepodległości”.
      Uroczystość uświetnił występ grupy teatralnej. Uczniowie prezentowali wiersze polskich poetów ukazujące walkę naszego narodu o niepodległość oraz radość z jej odzyskania. Chór szkolny wykonał kilka pieśni patriotycznych pod kierunkiem pana Dariusza Kosińskiego. W dalszej części spotkania głos zabrał p. Marek Orzechowski, który przybliżył tło historyczne wydarzeń sprzed stu lat. Następnie zaproszeni goście obejrzeli wystawę, która gościć będzie w naszej szkole do 9 marca.
     Wystawa „W drodze do niepodległości” zorganizowana w jubileuszowym roku 100-lecia niepodległej Polski ma na celu przypomnienie najważniejszych wydarzeń i postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jest to nowoczesna i a

 • Dzięki szkole uczymy się być z innymi ludźmi, szanować ich, podziwiać, uczestniczyć w ich sprawach. Mieć oczy szeroko otwarte. Być uważnym. Klasa IVc mogła poczuć to wszystko na wycieczce do Warszawy 15 lutego 2018 r. Wraz z wychowawczynią i panią E. Bryzek zwierdziła wystawę Lego. Tworzyła z klocków swoje konstrukcje. Potem udała się na Niewidzialną Wystawę. Tam spotkała się z ludźmi niewidomymi. Doświadczyła ich życiowej przestrzeni, wyłączając zmysł wzroku. Uczniowie przekonali się, jak dzielne są osoby niewidome, które pokonują wszelkie bariery, by żyć tak jak inni.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im.gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego w Młodzieszynie
  96-512 Młodzieszyn, ul. Wspólna 13a woj. mazowieckie
 • (0-46)861-65-03
  fax046 861-65-03

Galeria zdjęć