liczba odwiedzin: 398279

Nawigacja

Sobota 20.01.2018

15.01.- 26.01. 2018 r.

 

 

 

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej

im. gen. Stanisława Grzmota-Skotnickiego

Aktualności

 •  Tuż przed feriami - 11 stycznia- odbyła się w naszej szkole tradycyjna "Choinka". W tym roku pod tą nazwą kryły się nie tylko dyskotekowe pląsy (w których uczestniczyły zarówno najmłodsze dzieci, jak i młodzież klas gimnazjum), ale również występy niezwykłych kolędników z klasy IIIa  oraz członków koła polonistyczno- dziennikarskiego, którzy zaprezentowali scenkę kabaretową "Śpiąca królewna". Poza tym mogliśmy obejrzeć taneczne popisy dziewcząt z klasy VI. W czasie dyskoteki przyjmowane były dedykacje, z których dochód przeznaczono  na WOŚP.  Pysznym dodatkiem do tego noworocznego spotkania były oczywiście poczęstunki zorganizowane w klasach przez rodziców.

 • Pomagaliśmy po raz 20 noworodkom  podczas

  26 Finału WOŚP !!!

  Znamy już  kwotę, jaką zebrała Gmina Młodzieszyn

   dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  W 2018roku  mamy  13092,01zł +5,20€+25 pensów

  Razem z kwesty

   

  4720,96zł+5,20€+25 pensów

   

  Loteria szkolna

  638,90

   

  Kawiarenka w szkole

  727,00

   

  Kawiarenka w GOK

 •  

  Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu

   

  Klasa Ia

  1.Bartosz Kwiatkowski

  2.Klaudia Stobiecka

  3.Natalia Woźniak

  4.Szymon Wiśniewski

  5.Filip Żuczek

  6.Szymon Figat

  Klasa I b

  1.Nikola Chłystek

  2.Marcel Cybulski

  3.Maja Dachowska

  4.Zuzanna Durzyńska

  5.Adrian Jeznach

  6.Maciej Kreps

  7.Zuzanna Marciniak

  8.Adrian Osiński

  9.Alicja Romańska

  10.Dominik Łapczyński

  11.Bartosz Szpleter

  Klasa III a

  1 Julia Barańska

  2. Hubert Duplicki

 • We wtorek 19 grudnia dzieci z grupy 0c oraz punktu przedszkolnego zaprezentowały rodzicom "Jasełka". Piękna sceneria wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój,  a dzieci w przygotowanych przez rodziców strojach prezentowały się znakomicie.  Dla wielu maluszków był to debiut aktorski. Śpiewane przez dzieci  kolędy i pastorałki przybliżyły wszystkim  treści tajemniczej Betlejemskiej Nocy. Miłą niespodzianką był występ Kacpra Chabra, który wykonał na skrzypcach piękne polskie kolędy. Po części artstycznej przyszedł czas na życzenia i dzielenie się opłatkiem.  Na zakończenie wszyscy udali się  na "wieczerzę wigilijną"  przygotowaną przez rodziców obydwu grup.  Na tą  rodzinną uroczystość przybyli rodzice, rodzeństwo i dziadkowie. Swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni goście: Wójt Gminy Młodzieszyn p. Monika Pietrzyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej p. Małgorzata Malczewska, Dyrektor GOK p. Małgorzata Hetman, Ks. Prałat Dariusz Kuźmiński, Ks. Prałat Stanisław Łubian. Jako podziękowanie za wielkie zaangażowanie dzieci otrzymały słodkości i pierniki.  Na pamiątkę tego spotkania wręczyły również gościom karty świąteczne z życzeniami oraz własnoręcznie lukrowane piernikowe choinki. 

 • W grudniu,  w bibliotece szkolnej odbywał się przedświąteczny kiermasz  książek dla dzieci i młodzieży. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice chętnie oglądali wystawione książki i wybierali interesujące ich pozycje dla siebie lub na prezent. Książki zostały dostarczone do naszej szkoły przez  Wydawnictwo Drugi Tom z Radomia. Po kiermaszu biblioteka otrzymała od wydawnictwa bonus w postaci nowych książek. Organizatorem akcji była p. Renata Pręgowska.

   

  Dziękujemy wszystkim za udział w kiermaszu i życzymy przyjemnej lektury.

 • 18 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych Oa,b,c oraz punktu przedszkolnego w Młodzieszynie obejrzały spektakl "Kot w butach" w wykonaniu artystów Teatru Maluszek w Warszawie. Prezentowany spektakl to nie tylko świetna rozrywka, ale również wiedza, która pozostaje w pamięci naszych przedszkolaków. Teatr to również wspaniała metoda rozwoju wyobraźni dzieci, a przedszkolaki oglądały go z uwagą i zaciekawieniem oraz aktywnie uczestniczyły w przebiegu akcji.

  Uśmiech na twarzach maluchów to wspaniała nagroda dla Dyrektora GOK-u, pani Małgorzaty Hetman, która zorganizowała to miłe spotkanie jako prezent Mikołajkowy dla dzieci. Serdecznie dziękujemy.

 • W niedzielę 17 grudnia zuchy z "Tęczowej gromady" i harcerze z 66 drużyny "Knieje" wraz z druhnami i harcerzami z Sochaczewa pojechali do Warszawy do Archikatedry Jana Chrzciciela, aby tam odebrać Światło- symbol pokoju i pojednania. Była to  już dwudziesta siódma edycja tej akcji pod hasłem "W tobie jest światło". Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom Warszawy. Tuż po 17 wszyscy zgromadzeni przeszli na Bulwar Karskiego, skąd Światło zostało przewiezione łodzią na drugi brzeg Wisły. Przekazywanie przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem, jest nieodłączną częścią kolędowania zuchów i harcerzy, którzy do świąt chcą obdarować światłem z Betlejem jak najwięcej osób. To ważne wydarzenie związane z Bożym Narodzeniem. Taki szczególny czas kiedy harcerze i zuchy niosą radość i pokój.

 • 15 grudnia 2017 r. uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami pp. Dorotą Bieńczyk, Małgorzatą Malczewską, Danutą Jasińską i Januszem Wlazło pojechali do Łodzi na spektakl „Szalone Nożyczki” w Teatrze Powszechnym.

  Sztuka grana od 1999 roku szczyci się niesłabnącym powodzeniem i niezależnie od godziny oraz dnia tygodnia sala jest wypełniona po brzegi. Nic w tym dziwnego, ponieważ widowisko tryska humorem i gagami. Zaskakuje niezwykłą konwencją współpracy z publicznością. To widzowie biorą czynny udział w śledztwie i wskazują winnego. Nasi uczniowie opuścili teatr z bólami brzucha. Naturalnie ze śmiechu!

 • Boże Narodzenie tuż, tuż...Grupa 4-5 latków wraz z rodzicami przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia. Wychowawczyni grupy Oc 14 grudnia zorganizowała zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Pani Karolina Koc oraz pani Edyta Makowska upiekły pyszne pierniki, które na zajęciach dzieci dekorowały różnymi słodkościami.Mamusia Wiktorii opowiedziała dzieciom o historii pieczenia pierników oraz o tradycjach rodzinnych związanych ze świętami. Zdradziła również sekrety dotyczące pieczenia toruńskich pierników, które na każde święta przygotowuje w domu. Zajęcia były bardzo ciekawe, a dzieci z wielką precyzją starały się ozdobić swój świąteczny pierniczek. Nie obyło się bez degustacji. Wszystkim bardzo smakowały ciasteczka, a w przedszkolu unosił się przepiękny korzenny aromat. Dziękujemy mamusiom za wielkie zaangażowanie oraz wspólne pielęgnowanie tradycji.

 • 12 grudnia dzieci z grupy przedszkolnej Oa na scenie kina "Mazowsze" mogły podziwiać występy artystów z teatru muzycznego"Duduś". Obejrzały przedstawienie "W tajemniczej krainie krasnali czyli rzecz o skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasnoludkach ubogich , króliczkach pełnych trwogi , złośliwym trolu Szczerbolu, złej czarownicy złośnicy i niedźwiadku Miodojadku. Takie dziwy tam się działy, że dzieciaki wciąż się śmiały. Były konkursy wesołe, zabawy szałowe oraz worek prezentów od Mikołaja do wylosowania. Na koniec wszystkie dzieci czarodziejskie balony dostały, które moc takową mają, że dziecięce marzenia szybciutko spełniają. Radosne, wesołe wróciły autokarem do swojej szkoły.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im.gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego w Młodzieszynie
  96-512 Młodzieszyn, ul. Wspólna 13a woj. mazowieckie
 • (0-46)861-65-03
  fax046 861-65-03

Galeria zdjęć