• Profil szkoły

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Excepturi perferendis magnam ea necessitatibus, officiis voluptas
      • Profil szkoły

• Szkoła Podstawowa im.gen. Stanisława Grzmota-Skotnickiego w Młodzieszynie

Szkoła Podstawowa w Młodzieszynie jest miejscem:

1. poszanowania godności i praw każdego człowieka,
        2. wspierania wszechstronnego rozwoju uczniów,
        3. sprawiedliwego rozwiązywania problemów,
        4. kształtowania postaw patriotycznych, obywatelskich, wolontariackich, moralnych, prozdrowotnych,  proekologicznych.
        5. kreowania przyjaznej, radosnej atmosfery, dającej poczucie bezpieczeństwa i akceptacji

Szkoła  wspiera wszechstronny rozwój ucznia poprzez działalność: dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, przy aktywnym uczestnictwie uczniów, we współpracy z rodzicami, środowiskiem lokalnym oraz instytucjami i organizacjami wspomagającymi jej  działalność . Szkoła Podstawowa im gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego go  w Młodzieszynie to szkoła z własnym obliczem, tradycją i tożsamością, w środowisku postrzegana jako  wiodąca i nowoczesna.

Daje możliwość rozwijania talentów i zdolności uczniów, osiągania sukcesów w różnych dziedzinach. Placówka jest dobrze wyposażona w sprzęt i pomoce dydaktyczne, umożliwiające pracę aktywnymi metodami z uwzględnieniem technologii komputerowej i informacyjnej.

Priorytety w programie rozwoju naszej szkoły

·        Wysoka jakość nauczania i uczenia się

·        Przyjazna atmosfera wychowawcza

·        Efektywna współpraca z rodzicami i środowiskiem lokalnym

·        Bogata oferta dydaktyczna

·        Nowoczesne programy, metody i formy nauczania

·        Promocja szkoły w środowisku

·        Tradycje i obrzędowość szkoły

·        Promocja zdrowego stylu życia

Szkoła w „pigułce”

·     300 uczniów w 15 oddziałach 0-VIII w tym 100 dzieci w 4 oddziałach przedszkolnych.

·        38 nauczycieli w tym 24 dyplomowanych,7 mianowanych

i 4 kontraktowych, 3 początkujących.

·        pracowników administracji

·        12 pracowników obsługi

·        24 sale lekcyjne+ 4 sale przedszkolne

-     3 pracownie

-     świetlica

-    gabinety: pedagoga, psychologa, logopedy, profilaktyki zdrowotnej

·        sala gimnastyczna

Stadion lekkoatletyczny

Plac zabaw dla dzieci​​​​​​

Otwarta Strefa Aktywności- siłownia plenerowa

Galeria obrazów i rzeźb Janusza Wilden

Biblioteka i czytelnia Stołówka szkolna

Zajęcia specjalistyczne: logopedia, terapia pedagogiczna, rewalidacja, zespoły wyrównawcze, terapia ręki

Koła zainteresowań- polonistyczno-dziennikarskie, robotyka, dodatkowy język niemiecki,

Organizacje:

•    Szkolne Koło LOP, SKO, TPD, PCK

·        Samorząd Uczniowski

·        66Drużyna Harcerska Knieje, Drużyna Zuchowa Tęczowa Gromada

·       Gazeta szkolna „ Styk czyli co w szkole piszczy”

Studio GRZMOT w ramach projektu Laboratoria Przyszłości

Uczeń jest w centrum naszych działań, które mają go rozwijać, umożliwiać wykorzystanie jego indywidualnych możliwości. Wspieramy nowatorstwo, wdrażamy opracowane przez nauczycieli programy własne m.in. „ Zarządzanie relacjami Szkoła-rodzice”, „Szkolny system pracy z uczniem zdolnym”,"Program wychowawczo- profilaktyczny”.

W 2003r otrzymaliśmy tytuł „Szkoły z Klasą” , oferujemy naszym uczniom wiele ciekawych projektów, inicjujemy pracę z różnymi placówkami i organizacjami.

Umożliwiamy naszym uczniom szeroki kontakt z przyrodą z kulturą, staramy się, aby poznawali okolicę, a także inne regiony naszego kraju, w związku z tym organizujemy liczne wycieczki.

Organizujemy wyjazdy do kina, teatru, na lekcje muzealne, wystawy, organizujemy wyjazdy na basen, lodowisko.

Dzięki współpracy z Organem Prowadzącym,  pozyskujemy fundusze unijne.

Liczne organizacje i koła zainteresowań dają uczniom możliwość wykorzystywania i rozwijania swoich zdolności. Dzieci pod kierunkiem nauczycieli biorą udział w konkursach , projektach i zawodach sportowych. Osiągamy sukcesy nie tylko w powiecie, ale i w województwie.

Prężnie działa 66 Drużyna Harcerska „Knieje” oraz Drużyna Zuchowa "Tęczowa Gromada" . Organizowane są biwaki, rajdy. Szczególnie uroczyście obchodzimy rocznice związane z wrześniem 1939 roku, organizujemy spotkania, apele, odbywa się „Marsz Uliczny” im. gen. Stanisława  Grzmota – Skotnickiego.

Cała społeczność szkolna chętnie włącza się akcje charytatywne. Jesteśmy laureatami powiatowego  konkursu Ośmiu Wspaniałych w kategorii Ósemek. Od wielu lat bierzemy udział w WOŚP , współpracujemy z TPD, Domem Opieki Społecznej w Młodzieszynie i Caritasem.  Jestesmy współorganizatorami Wigilii dla samotnych mieszkańców Młodzieszyna.

Tradycją w naszej szkole stało się organizowanie zajęć, spotkań otwartych. Zapraszamy na nie nauczycieli, gości, rodziców. Poprzez wymianę doświadczeń, dzielenie się wiedzą, pokazanie metod pracy, rodzice mogą bliżej poznać pracę nauczycieli, oraz przyjrzeć się swoim dzieciom w grupie rówieśniczej. Dzięki Radzie Rodziców, którzy finansowo wspierają swoje dzieci możliwa jest nasza oferta. Rodzice uczestniczą we wszystkich uroczystościach szkolnych, imprezach, wyjazdach.

Współpracujemy z licznymi organizacjami i instytucjami wspomagającymi szkołę.

Wspierają nas:

• Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Młodzieszynie,
        • Wójt i Rada Gminy w Młodzieszynie.