• LOP

• CELEM LIGI OCHRONY PRZYRODY JEST:

1. Prowadzenie działalności edukacyjnej w celu kształtowania właściwego stosunku społeczeństwa do przyrody.

2.      Popularyzowanie wiedzy o przyrodzie i jej ochronie.

3. Zachęcanie do podejmowania i wykonywania prac na rzecz środowiska przyrodniczego oraz organizowanie takich prac.

4.  Czuwanie nad przestrzeganiem prawa ochrony przyrody oraz interweniowanie w przypadku jego naruszania.

PLAN PRACY SZKOLNEGO KOŁA  LOP W MŁODZIESZYNIE

NA ROK SZKOLNY 2023/2024

1. Liga Ochrony Przyrody - jej cele, zadania i historia.

2. Podejmowanie działań na rzecz najbliższego środowiska - dbanie o porządek w szkole i poza nią.

3. Włączenie się do różnych akcji ekologicznych: zbiórka makulatury, korków itp.

4. Jesień w lesie - rozpoznawanie gatunków drzew, ocena stopnia czystości lasu.

5. Zima wokół nas - organizujemy ptasią stołówkę:

- zimowe dokarmianie ptaków i zwierząt.

6. Współpraca ze schroniskami dla zwierząt- zorganizowanie zbiórki potrzebnych rzeczy.

7. Prowadzenie współpracy z Zarządem Okręgu LOP w Płocku.

- udział w akcjach,  konkursach przyrodniczych i ekologicznych.

8. Co kryją ciekawego czasopisma przyrodnicze i ekologiczne - lektura czasopism.

9. Las na przedwiośniu - ocena stanu czystości.

10. Dzień Ziemi - propagowanie treści ekologicznych podczas apelu.

11. Formy ochrony przyrody - poznanie wybranych parków narodowych.

12. Podsumowanie całorocznej pracy.

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody

współpracuje z okolicznymi schroniskami  dla bezdomnych zwierząt

Nie pozostajemy obojętni na los biednych zwierząt, które nie mają swojego domu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że potrzebują one jedzenia, picia, schronienia. To ich podstawowe potrzeby, aby mogły przeżyć. Co roku, a nawet kilka razy w roku, SK LOP organizuje zbiórkę potrzebnych rzeczy dla schronisk. „ Dary” te zbierane są wśród uczniów naszej szkoły. Są to miski, karma, koce, garnki, czyli to wszystko co jest przydatne zwierzętom, aby miały co i z czego jeść oraz nie zmarzły ( szczególnie zimą).

Zima to piękna pora roku, ale niezbyt radosna i szczęśliwa dla zwierząt, które pozostawione bez pomocy narażone są na głód, a nawet na śmierć.

Pamiętajmy, iż oprócz pomocy materialnej nasi czworonożni przyjaciele potrzebują także towarzystwa, ciągłej opieki i miłości.

Odwiedziny w schroniskach za każdym razem dostarczają wszystkim niezapomnianych przeżyć, pozostają głęboko w pamięci i przyczyniają się do dalszej pomocy.