• Konkursy

• Roczny konkurs czytelniczy 2022/2023

* Najaktywniejszy czytelnik miesiąca w klasie

* Klasa aktywnych czytelników (I semestru, roku szkolnego)

I poziom: kl. 1-3, wyróżnienie dla najaktywniejszego czytelnika w klasie (minimum 4 książki w miesiącu, liczą się książki zwrócone w danym miesiącu).

II poziom: kl. 4-8, wyróżnienie dla najaktywniejszego czytelnika w klasie (minimum 2 książki w miesiącu, liczą się książki zwrócone w danym miesiącu, poza omawianymi lekturami).

Każdego miesiąca upominek dla wyróżnionego czytelnika w klasie.

Konkurs trwa od 01.10.2022r. do 31.05.2023r.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - październik 2021                     "Baśnie i legendy z całego świata"

Zapraszamy wszystkich Uczniów  kl.1-8 do udziału w zaproponowanych konkursach i akcjach  bibliotecznych.

Konkursy biblioteczne

- Konkurs plastyczny: Zaprojektuj okładkę do książki z baśniami/legendami. Praca indywidualna, technika dowolna, format A4/A3. Termin składania prac do 08.11.2021r. w bibliotece. Czekają nagrody!!!

- Konkurs czytelniczy: Najaktywniejszy czytelnik miesiąca w klasie, (liczą się książki zwrócone w danym miesiącu) Przewidziane upominki dla wyróżnionych czytelników.

Akcje biblioteczne

- Losowanie książki z bajkami, legendami do przeczytania.

- „Podaruj  bibliotece książkę z której wyrosłeś” - podziel się przeczytanymi książkami.

Dzień Postaci z Bajek.

Konkurs plastyczny: Okładka do  książki z baśniami/legendami

Uczestnicy: kl. 1-8,   I poziom- kl.1-3; II poziom- kl.4-8

Technika: dowolna

Format: A4/A3

Praca indywidualna, autor i tytuł baśni/legendy.

Termin składania prac - do 8 listopada 2021r. ( w bibliotece szkolnej).

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

...............................................................................................................................................

Konkurs biblioteczny: Dzienniczek lektur

Uczestnicy: uczniowie klas 1-8

Poziom I – klasy 1-3

Prezentacja 8-10 książek (przeczytanych), podajecie autora książki, tytuł książki, (ilustratora), rysunek nawiązujący do treści książki. Uczniowie kl. 2-3 mogą napisac kilka zdań o bohaterach, miejscu akcji, co Was zainteresowało.

Poziom II – klasy 4-8

Prezentacja 8-10 książek (przeczytanych), podajecie autora książki, tytuł książki, (ilustratora), rysunek nawiązujący do treści książki. Krótki opis treści.

Forma: albumowa (zestaw kartek lub zeszyt).

Format: maksymalnie A4 lub mniejszy.

Praca indywidualna (samodzielna), na karcie tytułowej autor pracy i klasa.

Termin składania prac - do 23 kwietnia 2021r. ( w bibliotece szkolnej).Termin wydłużony do 28.05.2021r,

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - X 2020 "Z książką Ci do twarzy"

Zapraszam wszystkich Uczniów i Nauczycieli do udziału w zaproponowanych akcjach i konkursach bibliotecznych w październiku. Zachęcam również do innych akcji propagujących książki i czytelnictwo w klasach.

Konkursy biblioteczne

- Konkurs plastyczny na najładniejszą zakładkę do książki – kl. I-III. Najciekawsza zakładka do książki z cytatem o książkach lub czytaniu – kl. IV-VIII. Prace indywidualne, technika dowolna. Termin składania prac do 23.10.2020 r. w bibliotece. Czekają nagrody!!!

- Konkurs plastyczny – Plakat ozdabiający drzwi swojej klasy nawiązujący do wybranej książki, bajki, wiersza. Poziom 1 – kl. I-III, poziom 2 – kl. IV-VIII. Praca zbiorowa, technika dowolna. Termin do 23.10.2020 r.   Czekają dyplomy i nagrody!!!

- Konkurs czytelniczy na najaktywniejszego czytelnika w klasie. Poziom 1- kl. I-III, poziom 2- kl. IV-VIII (liczą się książki zwrócone w danym miesiącu, losowanie drobnych nagród w 2 poziomach).

Akcje biblioteczne

- Wylosuj sobie książkę do przeczytania – wystawka książeczek dla młodszych uczniów.

- „Zostaw po sobie ślad – podaruj książkę bibliotece”. Podziel się przeczytanymi książkami.

-  Święto Postaci z Bajek.

Roczny konkurs czytelniczy

* Najaktywniejszy czytelnik miesiąca w klasie

* Klasa aktywnych czytelników (I semestru, roku szkolnego)

I poziom: kl. I-III, wyróżnienie dla najaktywniejszego czytelnika w klasie (minimum 4 książki w miesiącu, liczą się książki zwrócone w danym miesiącu).

II poziom: kl. V-VIII, wyróżnienie dla najaktywniejszego czytelnika w klasie (minimum 2 książki w miesiącu, liczą się książki zwrócone w danym miesiącu).

Każdego miesiąca losowanie nagród wśród wyróżnionych czytelników z listy.

Konkurs trwa od 01.10.2020r. do 31.05.2021r.