• Konkursy podsumowane

          • 13 marca br. na szkolnym apelu zapoznaliśmy się z wynikami międzyklasowych konkursów dla uczniów klas I-VII. Trzynastka okazała się szczęśliwa dla licznego grona laureatów, którzy zostali uhonorowani stosownymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

            Zwycięzcą Konkursu Ortograficznego został Marcel Cybulski (kl. 7.), drugie miejsca zajęli Lena Domańska (kl. 5a), Juliusz Jelonek (kl. 7.) i Antonina Czubak (kl. 6b), trzecie miejsce przypadło Zuzannie Durzyńskiej (kl. 7.). Konkursowe dyktando swą treścią propagowało ideę oszczędzania w SKO.

            Konkurs Plastyczny WALENTYNKA DLA SZKŁY w grupie klas młodszych wygrali uczniowie z klasy 1a, przed trzecioklasistami i rówieśnikami z klasy 1b. W grupie starszej sukces odnieśli czwartoklasiści, kolejne miejsca przypadły odpowiednio klasom 6b i 7.

            Zwyciężczynią konkursu z okazji DNIA JĘZYKA POLSKIEGO została Maja Woźniak (kl. 5b), natomiast wyróżnienia otrzymali: Julia Padzik, Julia Cichocka (kl. 5b), Marta Duplicka (kl. 6b), Jan Hryniewiecki, Kacper Talarek (kl. 3.), Zuzanna Durzyńska (kl. 7.).

            Z okazji DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU uczniowie uczestniczyli w szeregu lekcjach online i na ich podstawie przygotowywali plakaty promujące zasady bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Laureatami zostali:

            Klasy młodsze:

            I miejsce klasa IIb

            II miejsce klasa Ia

            III miejsce klasy Ib, IIa

            Klasy starsze

            I miejsce klasa Vb

            II miejsce klasa IV

            III miejsce klasy VIb, Via

            Na uwagę zasłużyli również uczniowie, którzy wzięli udział w XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego ,,Bóbr”: Kuba Bartosiak, Igor Duplicki- kl VIb, Cybulski Marcel, Juliusz Jelonek, Alicja Romańska, Maja Dachowska – kl. VII

             

            Wszyscy nagrodzeni otrzymali potężną dawkę braw, podziękowania dostali też nauczyciele przygotowujący i inspirujący uczniów do udziału w konkursach.   

          • „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WM 2014-2020

          • Samorząd Województwa Mazowieckiego – Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie – Departament Edukacji Publicznej i Sportu realizuje projekt nr RPMA.10.01.01.14-E047/20 pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WM 2014-2020 Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia w min. 516 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej. Projekt realizowany do dnia 31.12.2023 r. Dofinansowanie projektu z UE: 61 624 333,56 PLN Wartość projektu (ogółem): 80 624 303,30

          • Piątoklasiści na Niewidzialnej Wystawie i w Airo Park Trampolin

          • W środę, 1 marca 2024 r., klasa 5b (wychowawca Janusz Wlazło) odwiedziła w Warszawie Niewidzialną Wystawę.  Uczniowie odbyli na niej wyjątkową interaktywną podróż w świat całkowitej ciemności, podczas której mogli wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu…

            Przewodnicy – osoby niewidome lub niedowidzące – poprowadzili nas na wyprawę, która mogła zmienić nasze życie. Ciekawe? Dziwne? Obce? A może naturalne? Czy godzina bycia niewidomym może otworzyć nam oczy? Odwiedziliśmy specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia, doskonale imitujące scenerie z życia codziennego. To było niesamowicie pouczające doświadczenie!

            W drugiej części wycieczki odwiedziliśmy Airo Park Trampolin. Powietrze (po angielsku AIR) to jeden z czterech żywiołów. Jest niewidzialne, niezależne i wciąż się zmienia. Jest źródłem wolności, swobody i inspiracji. Dzięki niemu możemy robić rzeczy wyjątkowe –wznosić się nad ziemią i marzyć. Mogliśmy szaleć w basenie z gąbkami, na trapezach, ścieżkach akrobatycznych, torach Ninja i twisterze. Każdy z nas mógł poczuć się lekkim, wolnym i zostawić za sobą wszystkie ograniczenia. Obiecaliśmy sobie koniecznie powtórzyć te doświadczenia!

          • WAŻNA INFORMACJA

          • Rekrutacja do przedszkola i klasy pierwszej

            26 luty-11 marzec 2024r.

            Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Grzmota –Skotnickiego w Młodzieszynie ogłasza nabór do  przedszkola, oddziału przedszkolnego         i  klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego w Młodzieszynie. Regulamin rekrutacji  wraz z załącznikami  zamieszczony jest na stronie internetowej szkoły /www.spmlodzieszyn.edupage.org/ 
            zakładka REKRUTACJA

             

            Liczba miejsc w przedszkolu :  37

            Wnioski będą przyjmowane od 26 lutego 2024 r. do 11 marca 2024 r. w sekretariacie szkoły w godzinach od 8.00-15.00/pokój nr3/ lub na  adres spmlodzieszyn@wp.pl   ( scan dokumentów  uzupełnionych i  podpisanych – w temacie „Rekrutacja do przedszkola 2024/2025).

          • DBI

          • W ramach corocznych obchodów Dnia  Bezpiecznego Internetu klasa 7 wzięła udział w lekcji on-line pt: Mój (nie)widzialny cyfrowy ślad”.  Pracownicy NASK, specjaliści z działu profilaktyki cyberzagrożeń Ewa Domańska i Paweł Ogrodzki podczas lekcji omówili czym jest cyfrowy ślad oraz jak może wpłynąć na naszą reputację online i wizerunek w internecie. Pokazano, czy i jak media społecznościowe mogą wpłynąć na otrzymanie stażu lub pracy w wymarzonej firmie. Przedstawiono uczniom, jak sprawdzić, co o nas wie internet i jak zadbać o swoją prywatność w sieci.

          • PAN KLEKS POWRÓCIŁ!

          • O tym dowiedzieć się mogli uczniowie klas 4a i 5b, którzy w sochaczewskich kinach Odeon (9 lutego) i Mazowsze (10 lutego) obejrzeli „Akademię Pana Kleksa” nakręconą na motywach kultowej lektury Jana Brzechwy.  Film w reżyserii Macieja Kawulskiego jest pochwałą świata wyobraźni i jego dziecięcego postrzegania. Młodzi bohaterowie ratując tytułową Akademię przed Wilkusami, ratują cały świat.

            Zapowiedź nakręcenia kolejnej części filmu wywołała entuzjazm czwarto- i piątoklasistów, którzy już zadeklarowali swoim opiekunom, pp. Beacie Ciurze, Izie Dadak i Januszowi Wlazło, chęć obejrzenia w przyszłości (mamy nadzieję niedalekiej) nowych przygód Pana Kleksa.

          • Życzenia Świąteczne


          • Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,

            każdy dom i każdego z nas,

            niechaj piękne będą Bożonarodzeniowe Święta

            i niechaj niosą betlejemski blask.

            Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia, wyjątkowych i rodzinnych Świąt

            bez pośpiechu, trosk i zmartwień.

            Niech w Nowym Roku towarzyszą zdrowie, szczęście i pomyślność,

            a wiara codziennie dodaje sił i energii do realizacji wszystkich planów.

            życzy

            Dyrekcja Szkoły Podstawowej

            im. gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego
            w Młodzieszynie.

             

          • KULTURALNA SZKOŁA NA MAZOWSZU

          • Wyjazd klas 4a, 6ab i 7a do teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na sztukę Lekkoduch w ranach projektu „Kulturalna szkoła na Mazowszu.”

            Celem naszej wycieczki było rozbudzenie zainteresowań teatralno – muzycznych, kreatywności oraz wszechstronny rozwój osobowości dzieci. Teatr to miejsce w którym uczeń ma szansę rozwijać umiejętności komunikacyjne, wrażliwość i otworzyć się na nowe doświadczenia.

            „Lekkoduch” to muzyczna komedia o ratowaniu drzew i siebie samych.

            Żeby tak mogło być inaczej. Żeby wszystko było inne niż jest. Niech ktoś tu przyjdzie i nam odmieni. Wszystko. Wykona za nas robotę. Weźmie nasz los w swoje ręce. A my się temu poddamy.

            Podobno nad miastem przeleciał aeroplan. Podobno siedział w nim facet w czerwonym fraku. Nikt nie widział, każdy gada. Czy to prawda?

            W mieście, jakich tysiące, życie toczy się własnym, nudnym rytmem. Jego mieszkańcy wiodą nudny i bezpieczny żywot, zadowoleni z tego, że nic się nie zmienia. Tylko Rena wie, że mogłoby być inaczej. Na szczęście pojawi się ktoś, kto tę zmianę zaproponuje. Przyleci aeroplanem.

          • BĄDŹMY ŻYCZLIWI CODZIENNIE, NIE OD ŚWIĘTA

          • W dniu 15 listopada odbył się apel z okazji Dnia Tolerancji i Dnia Życzliwości. Przesłaniem tej akcji są słowa: Bądźmy życzliwi codziennie, nie tylko od święta.

            Pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką

            Cześć artystyczną przygotowała klasa IIIa i klasa Ib.

            Apel uświetnili podopieczni z Warsztat Terapii Zajęciowej "Ja-Ty-My" pod kierunkiem pani Barbary Derdy, terapeutki WTZ.

            Uczestnicy warsztatów prezentowali swoją twórczość artystyczną uczniom naszej szkoły.

          • Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

          • Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

            Bo ni z tego ni z owego, mamy Polskę na pierwszego!

            Tak o wielkim cudzie odzyskania Niepodległości opowiedział kiedyś jeden z jej twórców, marszałek Józef Piłsudski. To o Nim ale i o wielu innych postaciach zasłużych dla naszej Niepodległości traktował apel, który odbył się w piątkowe przedpołudnie 10 listopada. Kolejną, 105. rocznicę wydarzeń z 11 listopada 1918 roku upamiętniliśmy poetycko-słownym montażem, przygotowanym przez klasę 5a. Akompaniament na skrzypcach i tąbce zapewnili Zosia Barańska (5a) oraz Szymon Wiśniewski (7a). Piękną dekorację wykonali rodzice z klasy 5a. Punktualnie o  godzinie 11.11 Pani Dyrektor zarządziła wspołne śpiewanie przez szkołę Mazurka Dąbrowskiego (film możecie zobaczyć w zakładce Facebook Młodziesz). Zwieńczeniem spotkania były dwie impresje filmowe nagrane przez uczennice współpracujące z Grzmot Studio Audio Video.

             

          • Dni wolne od zajęć dydaktycznych

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego w Młodzieszynie informuje, iż w ramach dni dyrektorskich dzień 2 i 3 listopada 2023 są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczntych. W przedszkolu dla chętnych dzieci zorganizowany jest dyżur w godzinach od 7.00 do 17.00

             

          • Z wizytą w bibliotece szkolnej

          • W środę 25 października uczniowie klasy Ia z p. Barbarą Sieczkowską odwiedziły szkolną bibliotekę.
            Pani bibliotekarka zapoznała ich z zasadami zachowania i korzystania z biblioteki i czytelni oraz sposobem wypożyczania książek. Nie zabrakło też rozmowy o poszanowaniu książek i pracy bibliotekarki. Punktem kulminacyjnym wizyty było wybranie ciekawej książki i jej wypożyczenie. Na koniec spotkania dzieci dostały piękne zakładki do książek. Pierwszakom bardzo podobała się wizyta w szkolnej bibliotece. Obiecały, że będą często ją odwiedzać i czytać dużo książek.

          • Nowi członkowie SKO

          • Jest już tradycją naszej szkoły, że w październiku pierwszaki stają się członkami Szkolnej Kasy Oszczędności. Dnia 23 października opiekun SKO, p. Barbara Sieczkowska spotkała się z uczniami klasy Ia i Ib, aby zapoznać ich z warunkami i zasadami oszczędzania. Wszyscy uczniowie otrzymali książeczki SKO oraz drobne upominki z logo Banku Spółdzielczego w Sochaczewie. W czasie spotkania wielu uczniów przedstawiło swoje marzenia, które będą mogli zrealizować dzięki zgromadzonym oszczędnościom.
            Wszystkim pierwszakom życzymy wytrwałości i systematyczności w nauce i oszczędzaniu.

             

          • NARODOWE CZYTANIE 2023

          • W czwartek, 5 października 2023 r., w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie odbyła się 12 edycja ogólnopolskiej akcji służącej promocji czytelnictwa pod patronatem Pary Prezydenckiej Narodowe Czytanie. W tym roku czytaliśmy fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Przy specjalnie przygotowanym na tę okazję stole, o godzinie 11:00 wszystkich zgromadzonych gości powitała Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Katarzyna Pietrzyk oraz Dyrektor Gok-u i Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie Daniel Kosmita Janiak. W spotkanie uczestniczyła młodzież ze Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Grzmota-Skotnickiego w Młodzieszynie na czele z dyrektor Małgorzatą Malczewską oraz z nauczycielami Januszem Wlazło, Izą Dadak i Agnieszką Woźniak. Wśród gośćmi byli również Anna Walczak, była dyrektor biblioteki, członkowie Stowarzyszenia „Bohema”, mieszkańcy naszej gminy.

            Rozpoczęliśmy od poczęstowania gości litewskim serem z miodem i chlebem.

            Powieść z podziałem na role czytali uczniowie klasy 5b (opiekunowie Janusz Wlazło i Iza Dadak) . Ich interpretacja wzbudziła uznanie i dostarczyła słuchaczom niezwykłych doznań wizualnych i dźwiękowych.

            Podczas Narodowego Czytania pojawił się także nieoczekiwany gość Minister Maciej Małecki.

            Uczestnicy spotkania  mieli możliwość odbicia Pieczęci Prezydenckiej Narodowego Czytania na egzemplarzach książki „Nad Niemnem” , co stanowiło niezwykłą pamiątkę tego wydarzenia.

            Słodką i pyszną atrakcją był wspaniały tort, wykonany przez Słodki Kącik Dagi.

            Moc uścisków i podziękowań należy się niezawodnemu Kołu Gospodyń Wiejskich „Harde Babki”, które przygotowało przysmaki, tworząc wyjątkową atmosferę i dopełniając kulturalny charakter wydarzenia.

            Czytanie „Nad Niemnem” dostarczyło nie tylko wspaniałych chwil z bohaterami powieści, lecz także wzbogaciło wydarzenie o refleksję nad naszą kulturą i historią. To wyjątkowe przeżycie z pewnością zostanie zapamiętane na długo.

          • ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

          • Październik Miesiącem Dobroci Dla Zwierząt


            Dnia 23.10.2023r. (poniedziałek) o godzinie 10:00 odbędzie się w naszej szkole spotkanie z pracownikiem Stowarzyszenia Animal Sos - Centrum Adopcyjne Schroniska Psiakowo i Spółka, Opowiemy o psiakach, o pracy w schronisku, wolontariuszach, bezdomności zwierząt i ich potrzebach.
            W ramach wsparcia, jakiego możemy udzielić zwierzętom, które jeszcze nie znalazły swojego domu, organizujemy zbiórkę potrzebnych rzeczy, aby zima w schronisku była dla nich ciepła.
            Zbieramy głównie stare koce, ręczniki, kołdry, miski, garnki, smycze, obroże, a także karmę.
            Zbiórka będzie trwała do 20.10. (piątek).     
            Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola.

                                                                                                                                     Szkolne Koło LOP

          • Informacja dla rodziców

          • Szanowni Państwo!!!!

            Cena jednego obiadu dla ucznia wynosi 5 zł. Prosimy o zapisy 46 861 65 03 wew 39

            Wpłaty na posiłki dokonujemy na konto do 10 każdego miesiąca

            97 9011 0005 0273 0664 2000 0030

            Dowód wpłaty musi zawierać imie i nazwisko ucznia, klasę i miesiąc za który jest wpłata z dopiskiem OBIADY.

            Nieobecności dziecka  na obiedzie zgłaszamy do godz. 15.00 poprzedniego  dnia,  w poniedziałki do godz. 8.15. pod tel: 46 861 65 03 wew. 39. Nowe zasady obowiazuja od 2 października 2023r.

            Nieuzasadniona lub niezgłoszona nieobecność dziecka na posiłku nie podlega zwrotowi.

            Sami nie dokonujemy odliczeń. Informacje na temat odliczenia za dany miesiąc mozna uzyskać u intendentki tel 46 861 65 03 wew 39

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Grzmota-Skotnickiego w Młodzieszynie
        • (0-46) 861-65-03 fax: 046 816-63-13
        • ul. Wspólna 13A, 96-512 Młodzieszyn Młodzieszyn Poland
        • 92 9283 0006 0070 2177 2000 0010
        • 16 9283 0006 0028 0786 2000 0040
        • Dyrektor mgr Małgorzata Malczewska, Wicedyrektor mgr Jolanta Bednarek. Interesantów w sprawie wniosków i skarg dyrektor szkoły przyjmuje w poniedziałek w godzinach 11.50– 14.00 oraz codziennie po telefonicznym uzgodnieniu terminu w sekretariacie szkoły.
      • Logowanie