• 11 listopada 1918 to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

            Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. W  naszym przedszkolu w sposób niezwykle szczególny uczczono  rocznicę odzyskania niepodległości.

            Dzieci obejrzały programy edukacyjne, poprzez które poznały historię Polski  w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego  o wolność . Przedszkolaki poznały historyczne wydarzenia, utrwalały nazwy symboli narodowych, recytowały wiersze patriotyczne, wykonały pracę plastyczną "moja Ojczyzna". Podczas spotkania z p. Dyrektor Małgorzatą Malczewską poznały treści patriotyczne związane z historią naszej szkoły oraz patrona naszej szkoły. Na zakończenie o 11:11 ubrani na galowo i z zachowaniem właściwej postawy odśpiewaliśmy Hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”

            Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

          • #SzkołaDoHymnu

          • Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu narodowego dnia 10 listopada o godzinie 11:11. Jest to akcja ogłoszona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej polegająca na odśpiewaniu “Mazurka Dąbrowskiego” w dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości.

            Szkoła do hymnu to kontynuacja akcji “Rekord dla Niepodległej”, która miała miejsce w 2018 roku, w 100 – tną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Hymn to jeden z trzech symboli narodowych, pamiętajmy o prawidłowej postawie, ubiorze, szacunku i czci podczas śpiewania hymnu.

            Zatem

            Szkoła Podstawowa im. Gen Stanisława Grzmota – Skotnickiego "do hymnu”!

          • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – X 2021

          • Baśnie i legendy z całego światato hasło tegorocznego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W październiku  biblioteka szkolna zaproponowała różne konkursy i akcje. Uczniowie rozpoczęli rywalizację w comiesięcznej aktywności czytelniczej i zostały już wręczone drobne upominki najaktywniejszym uczniom w kl. 2-4. Grupa uczniów, wzięła udział w konkursie plastycznym na projekt okładki do książki z baśniami lub legendami. Dzieci kl. 2-3 chętnie losowały książki do przeczytania z wystawki: Baśnie i legendy z całego świata. Niektórzy podarowali bibliotece książeczki „z których już wyrośli”.

            Klasa 1a uczestniczyła w lekcji bibliotecznej „Spotkanie z biblioteką szkolną”. Dzieci zapoznały się z biblioteką szkolną, uczyły się zasad wypożyczania książek, poznały „Prośby książki”.  Mogły wypożyczyć pierwszą książeczkę z przygotowanej wystawki.  Na koniec wizyty w bibliotece, każdy uczeń otrzymał zakładkę do ozdobienia.

          • DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

          • Sówki poznały dzisiaj wartości odżywcze produktów spożywczych. Wykonały zadania z podstawy programowej w zakresie "moje zdrowie i bezpieczeństwo", korzystały z tablicy multimedialnej pracując z Multibookiem Wydawnictwa MAC Edukacja. Kolorowały produkty z piramidy zdrowego żywienia a także z apetytem zjadały zdrowe przekąski przygotowane przez rodziców.

            DZIEŃ JEŻA

            10 listopada dzieci z grupy „Sówki” obchodziły  „Dzień Jeża”. Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, iż jeże to pożyteczne zwierzęta chronione. Wszystkie dzieci tego dnia miały na głowach "jeżykowe fryzurki". Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy.  Dzieci uczestniczyły w zabawach matematycznych z jeżykami, ćwiczyły  liczenie oraz umiejętności współpracy w grupie. Na zakończenie wspaniałego dnia dzieci wykonały jeżykowe prace plastyczne, które ozdobiły ich salę.

          • „Noś odblaski- świeć przykładem”

          • 26 października naszą szkołę i przedszkole odwiedziła p. Monika Pietrzyk- Wójt Gminy Młodzieszyn, wspólnie z kierownikiem Posterunku Policji w Młodzieszynie asp. szt.. Marcinem Kiełbasińskim oraz p. Marzeną Kalinowską – młodszym referentem ds. Oświaty. Odwiedziny związane były z ogólnopolską akcją policji ph.” Noś odblaski -świeć przykładem”. Noszenie odblasków ma szczególne znaczenie jesienią i zimą, dzięki nim  jesteśmy widoczni na drodze.  Nasi goście po raz kolejny promowali bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły, rozdawali odblaski.  Bardzo dziękujemy pani wójt  i panu kierownikowi za akcję edukacyjną n.t zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

          • „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej – lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania

          •  - To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji – napisał w liście promującym akcję Narodowego Czytania Prezydent RP Andrzej Duda.

            22 października 2021r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie odbyło się Narodowe Czytanie „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Młodzieszynie. Była to już dziesiąta, jubileuszowa odsłona tej ogólnopolskiej akcji służącej promocji czytelnictwa, pod patronatem Pary Prezydenckiej.

            O godz. 10.00 wszystkich zgromadzonych przywitała pani Anna Walczak – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie. Uroczystego rozpoczęcia Czytania dokonała pani Anna Sobieraj – Sekretarz Urzędu Gminy w Młodzieszynie . W imieniu Pani Moniki Pietrzyk – Wójta Gminy Młodzieszyn  przywitała wszystkich na 10-tej jubileuszowej edycji Narodowego Czytania. Wyraziła zadowolenie, że po raz kolejny odbywa się ona również w naszej gminie. Lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania jest „Moralność pani Dulskiej”. Dziękowała dzieciom i młodzieży za zaangażowanie oraz udział w tak ważnym wydarzeniu. Podkreśliła, że nawet w trudnym czasie pandemii, z zachowaniem wszelkich koniecznych zasad bezpieczeństwa, Narodowe Czytanie nieprzerwanie się rozwija i przynosi wiele przyjemności wszystkim jego współtwórcom.

             Utwór czytali z podziałem na role uczniowie klasy VIII c Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie, przygotowani przez pana Janusza Wlazło. Czytający swoją interpretacją, dostarczyli słuchaczom wspaniałych i niezapomnianych wrażeń czytelniczych. Lekturze towarzyszyły prezentacje multimedialne: „Gabriela Zapolska” i „Moda przełomu XIX i XX wieku”. Szczypta humoru i niepowtarzalny klimat wydarzenia pozostanie w pamięci na bardzo długo i stanie się inspiracją do dalszych działań na rzecz popularyzacji miłości do książek i czytania.

            Na widowni zasiadła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie  z panią Dyrektor Małgorzatą Malczewską oraz z p. Markiem Orzechowskim.

             - To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji – napisał w liście promującym akcję Narodowego Czytania Prezydent RP Andrzej Duda.

            22 października 2021r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie odbyło się Narodowe Czytanie „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Młodzieszynie. Była to już dziesiąta, jubileuszowa odsłona tej ogólnopolskiej akcji służącej promocji czytelnictwa, pod patronatem Pary Prezydenckiej.

            O godz. 10.00 wszystkich zgromadzonych przywitała pani Anna Walczak – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie. Uroczystego rozpoczęcia Czytania dokonała pani Anna Sobieraj – Sekretarz Urzędu Gminy w Młodzieszynie . W imieniu Pani Moniki Pietrzyk – Wójta Gminy Młodzieszyn  przywitała wszystkich na 10-tej jubileuszowej edycji Narodowego Czytania. Wyraziła zadowolenie, że po raz kolejny odbywa się ona również w naszej gminie. Dziękowała młodzieży za zaangażowanie oraz udział w tak ważnym wydarzeniu. Podkreśliła, że nawet w trudnym czasie pandemii, z zachowaniem wszelkich koniecznych zasad bezpieczeństwa, Narodowe Czytanie nieprzerwanie się rozwija i przynosi wiele przyjemności wszystkim jego współtwórcom.

             Utwór czytali z podziałem na role uczniowie klasy VIII c Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie, przygotowani przez pana Janusza Wlazło. Czytający swoją interpretacją, dostarczyli słuchaczom wspaniałych i niezapomnianych wrażeń czytelniczych. Lekturze towarzyszyły prezentacje multimedialne: „Gabriela Zapolska” i „Moda przełomu XIX i XX wieku”. Szczypta humoru i niepowtarzalny klimat wydarzenia pozostanie w pamięci na bardzo długo i stanie się inspiracją do dalszych działań na rzecz popularyzacji miłości do książek i czytania.

            Na widowni zasiadła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie  z panią Dyrektor Małgorzatą Malczewską oraz z p. Markiem Orzechowskim, pracownicy UG, GOK i GBP w Młodzieszynie.

          • Dzień Postaci z Bajek w grupie 0a

          • Grupa 0a przeniosła się dzisiaj do krainy bajek, gdzie "Czarownica Bambaryca" wprowadziła zamęt. Zadaniem dzieci było przywrócenie porządku w znanych książeczkach. W nagrodę za prawidłowe rozwiązanie wszystkich zagadek każdy otrzymał bajkowy dyplom.

            Nie zapominajmy o ponadczasowych wartościach zawartych w bajkach...

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

          • Sówki w krainie Minionków.

            Dzieci odwiedziły dziś KRAINĘ BAJEK. Słuchały czytanych przez nauczyciela bajeczek z "Wielkiej Skarbnicy Bajek". Rozwiązywały zagadki na temat tytułów bajek i ich bohaterów. Oglądały różne rekwizyty z bajek, podejmowały próby oceny bohaterów.  Dzieci dobrze o tym wiedzą, że dobro zawsze zwycięża. Na  zajęciach plastycznych wykonały kukiełki - Minionki a podczas wspólnych zabaw zbudowały Krainę  Minionków i świetnie się bawiły. Dzieciom podobał się taki bajkowy dzień. 

          • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

          • Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne,

            to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

            Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

            Zależy na zachowaniu ciągłości wsparcia dzieci i młodzieży przeżywających lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności wpływające na zdrowie psychiczne.

          • Pamiętamy o tych, którzy odeszli ...#szkołapamieta

          • Cmentarz jest miejscem gdzie spoczywają nasi najbliżsi, ale również Ci których nie znamy, ale dzięki którym żyjemy, ponieważ to oni walczyli za naszą ojczyznę i za nią oddali swoje życie. W dniu 1 listopada 2021 roku harcerze z 66 Drużyny Harcerskiej „Knieje” oddali cześć i hołd żołnierzom pochowanym na parafialnym cmentarzu poprzez warty pełnione przy Grobie Nieznanego Żołnierza i zapalenie symbolicznego znicza. W ciszy, spokoju i zadumie młodzi patrioci oddali cześć poległym żołnierzom. Dzień Wszystkich Świętych to dzień pamięci o tych, którzy już odeszli, których już nie ma wśród nas. Odwiedzając miejsca wiecznego spoczynku, zachowujemy należytą powagę, zastanawiamy się nad przemijaniem, przywołujemy ulotne wspomnienia. Wartę pełnili: Tomasz, Maja , Lena, Tosia, Nikola, Szymon, Angelina, Maja , Zuzia.

          • "Mali Kucharze Da Grasso"

          • W dniu 26.10 dzieci z grupy 0a wybrały się do pizzerii "Da Grasso" w Sochaczewie, zamieniły się w małych kucharzy i tropiły jak powstaje pizza. Pobyt w pizzerii sprawił wszystkim wiele radości. Największą atrakcją było samodzielne zrobienie pizzy, a potem jej zjedzenie. Dzieci wróciły zachwycone i dumne z otrzymanych dyplomów, podpisanych przez samego pizzermana.

            Serdecznie dziękujemy pracownikom pizzerii za wspaniałe warsztaty "Małego Kucharza Da Grasso" oraz przemiłą atmosferę podczas zajęć.

          • #szkołapamięta

          • W ramach akcji #szkołapamięta uczniowie kl VII a,  uprzątnęli mogiły żołnierzy armii „Poznań” i „Pomorze” poległych w Bitwie nad Bzurą, nagrobek Iwanickich - właścicieli folwarku oraz miejsce pochówku Lubińskich - dyrektorów cukrowni. Zapaliliśmy znicze, każda świecąca się lampka to znak, że my kolejne pokolenia pamiętamy o tych którzy odeszli…. Były też chwile zadumy i skupienia. Dzisiejsza akcja dostarczyła nie tylko wiedzy z zakresu historii regionu, ale jest wyrazem szacunku dla ludzi, którzy swoje życie poświęcili, aby bronić niepodległości naszego kraju.

          • Światełko pamięci.

          • Zbiórka zniczy na opuszczone groby na naszym cmentarzu w ramach akcji MEN  #szkołapamięta  

            66 D.H.”Knieje” i Samorząd Uczniowski w związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych i Dniem Zmarłych organizuje zbiórkę zniczy. Akcja pod hasłem "Światełko pamięci” trwać będzie w naszej szkole do 29.10.2021r. Zebrane znicze zostaną zapalone na grobach żołnierskich na naszym cmentarzu.

            W ramach tej akcji mamy zamiar również:

            • uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności;

            • odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię;

            • zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej;

            • posprzątać bezimienne i opuszczone groby;

            • odwiedzić groby zmarłych nauczycieli z naszej placówki;

            Bardzo dziękujemy rodzicom i uczniom za włączenie się do akcji!

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Grzmota-Skotnickiego w Młodzieszynie
        • (0-46) 861-65-03 fax: 046 816-63-13
        • ul. Wspólna 13A, 96-512 Młodzieszyn Młodzieszyn Poland
        • 92 9283 0006 0070 2177 2000 0010
        • 16 9283 0006 0028 0786 2000 0040
        • Dyrektor mgr Małgorzata Malczewska, Wicedyrektor mgr Jolanta Bednarek. Interesantów w sprawie wniosków i skarg dyrektor szkoły przyjmuje w poniedziałek w godzinach 11.50– 14.00 oraz codziennie po telefonicznym uzgodnieniu terminu w sekretariacie szkoły.
      • Logowanie