Nawigacja

 • Czarodziejskie słowa

  Czarodziejskie słowa - Obrazek 1

  6 grudnia dzieci z grupy 0a i 0c obejrzały spektakl "Czarodziejskie słowa" w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru Edukacji Artenes. Przygody głównej bohaterki przypomniały dzieciom o bezcennej wartości czarodziejskich słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Spektakl przekonał dzieci, że uprzejme zachowanie ułatwia życie i pomaga odzyskać przyjaciół. Teatr Artenes znowu zachwycił nas wspaniałą sztuką a  czarodziejskie słowa na pewno nie pójdą w zapomnienie. 

 • MIKOŁAJKOWE UPOMINKI

  MIKOŁAJKOWE UPOMINKI - Obrazek 1

  Dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w  Młodzieszynie wzięły udział w spektaklu pt "Bajka świąteczna" zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie. Aktorzy wprowadzili wszystkich we wspaniały nastrój świąteczny. Spektakl sprawił dzieciom wiele radości i był dla nich wspaniałym przeżyciem. Dziękujemy serdecznie pani dyrektor Małgorzacie Hetman za miły upominek i wspaniałą zabawę.

 • Andrzejki

  Andrzejki

      Andrzejki od  dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb, tego dnia przyszłość otwiera swe tajemnice. 29 listopada 2018 roku był dla uczniów naszej szkoły dniem  pełnym atrakcji i zabawy. W tym bowiem dniu dzieci uczestniczyły w wielu wróżbach i zabawach.  Wróżby pozwoliły dzieciom  przenieść  się w świat marzeń. Andrzejkowa magia przeplatana była wesołymi tańcami. W konkursie ogłoszonym przez Mały Samorząd na ,,Andrzejkowe nakrycie głowy’’  wyróżnionym dzieciom wręczono  nagrody w postaci słodkich upominków. Był to dzień pełen radości i zabawy, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci.

 • Kocham Cię, Polsko!

  Kocham Cię, Polsko!

  W dniu 26 listopada po raz pierwszy w naszej szkole odbył się turniej „Kocham Cię Polsko”. Były to rozgrywki wzorowane na popularnym telewizyjnym show pod tym samym tytułem, a stanowiły kolejny element szkolnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorem tego konkursu była Szkolna Kasa Oszczędności. Rywalizowały ze sobą dwie drużyny: Białych – uczniowie z klasy VIIIb i Czerwonych – uczniowie klasy VII. W atmosferze doskonałej zabawy zawodnicy musieli zmierzyć się z szeregiem wcale niełatwych zadań. Tak jak w popularnym programie rozrywkowym były: „Kalambury”, „Kto jest kim?”, „Muzyczna licytacja”, „Polszczyzna – literowy szał”, „Jaka to piosenka”, „Powtórka z hymnu narodowego” i oczywiście wspaniałe wybuchowe urodziny. Kluczowa okazała się konkurencja „Mniej czy więcej?”. Koło fortuny zagwarantowało wszystkim ogromną dawkę emocji. To ono zdecydowało, że turniej wygrali uczniowie klasy siódmej. Drużyny wykazały się dużym zaangażowaniem, współpracą oraz wiedzą na temat naszej ojczyzny. Zawodników cały czas wspierała wesoła i głośna widownia. Na zakończenie, dyrektor szkoły M. Malczewska wręczyła uczestnikom turnieju słodkie nagrody i wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenkę „Kocham Cię Polsko”. Gośćmi naszej imprezy były: p. Anna Walczak – dyrektor Gminnej Biblioteki w Młodzieszynie, przewodnicząca i zastępca przewodniczącej Rady Rodziców p. B. Chudzyńska i p. E. Żakowska. Turniej poprowadzili p. B. Sieczkowska, dyrektor L. Borkowski i p. B. Ciura.

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - Obrazek 1

  26 listopada pluszowe misie opanowały przedszkole. "Przybyły" ze swoimi  małymi właścicielami, aby się wesoło  bawić. Dzieci poznały historię pluszowego misia, rozwiązywały zagadki, tańczyły i bawiły się przy misiowych piosenkach. Honorowym gościem w tym roku był miś brunatny, któremu przedszkolaki składały życzenia i śpiewały piosenki. Nasz gość przyniósł dzieciom niespodzianki: misie -lubisie i kolorowanki z misiami z różnych bajek. Zaszczyciła nas również swoją obecnością pani Renata Pręgowska, która prezentowała dzieciom książeczki o misiach ze szkolnej biblioteki. W przyszłym roku również zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie i wspólnie będziemy się uczyć i bawić "bo czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny MIŚ". 

 • Ważna wiadomość

  Ważna wiadomość

   

  W związku z prowadzonymi pracami na parkingu przy szkole w dniach 26 - 27.11. (poniedziałek, wtorek) korzystanie z parkingu będzie niemożliwe. Proszę, abyście Państwo  nie podjeżdżali pod bramę.  Przy chodniku prowadzącym do szkoły będą zatrzymywały się autobusy. Rodzice niepracujący proszeni są, aby w miarę możliwości przywozili dzieci do przedszkola                     od godz. 8.30 do 9.00.

  Za utrudnienia przepraszamy.     Dyrekcja szkoły.

   

 • Jeden z dziesięciu

  Jeden z dziesięciu

  W dniu 21 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs "Jeden z dziesięciu" - "Co wiem o pieniądzach, oszczędzaniu, SKO i Banku Spółdzielczym". Inicjatorem i organizatorem konkursu była Szkolna Kasa Oszczędności. W jury zasiedli: dyrektor BS w Młodzieszynie p. R. Zielkowska, dyrektor naszej szkoły p. M. Malczewska i prowadząca konkurs opiekun SKO. Oczywiście chętni uczniowie klas IV-VIII mogli wcześniej zapoznać się z zakresem materiału i rzetelnie przygotować się do realizacji. I tak też się stało, choć pytania zaprezentowane przez B. Sieczkowską do łatwych nie należały. Każdy z uczestników w pierwszej i drugiej turze miał do stracenia dwa baloniki, które po błędnej odpowiedzi skrupulatnie przebijała p. B. Ciura. Za to poprawne odpowiedzi nagradzano słodkimi "monetami". Ostatecznie do finału zakwalifikowali się: Jakub Błaszczyk kl. VIIIb, Kacper Mitrowski kl. IVa, Bartosz Smółka kl. IVa. Po emocjonującej, a jednocześnie taktycznej rywalizacji zwycięzcą został J. Błaszczyk, który otrzymał puchar "Jeden z dziesięciu". Pozostali finaliści również zostali nagrodzeni, ci którym nie udało się dotrzeć do finału otrzymali nagrody pocieszenia. Wszyscy zawodnicy wykazali się ogromną wiedzą, jesteśmy z Was dumni, pełni podziwu i uznania. 

 • SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

  SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM - Obrazek 1

 • DZIEŃ KREDKI

  DZIEŃ KREDKI - Obrazek 1

  22 listopada obchodziliśmy w przedszkolu DZIEŃ KREDKI.  Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredek. Na początku przedszkolaki wysłuchały opowiadania "Bajka o Białej Krainie i czarnoksiężniku Koloruchu" oraz piosenki "Kolorowe kredki". Wspólnie zastanawialiśmy się "co by było, gdyby nie było kolorów ". Przedszkolaki wykazały się dużą pomysłowością odpowiadając na pytania. Następnie zamieniliśmy się w poszukiwaczy kolorów ukrytych w naszej sali. Wszystkie przedszkolaki poradziły sobie wspaniale z zadaniami, które przygotowała dla nich KREDKA. Na koniec dnia wykonały wyklejankę "moja ulubiona kredka". W nagrodę otrzymały czapeczki wykonane przez swoją panią i tęczowe kredki zakupione przez rodziców. Nie wiadomo kiedy, a szary listopadowy dzień pomalowaliśmy na " niebiesko, fioletowo, żółto i różowo, na czerwono, na zielono i pomarańczowo...".

 • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI "WOLNOŚĆ"

  GMINNY KONKURS RECYTATORSKI "WOLNOŚĆ"

  W czwartek 15 listopada odbył się w naszej szkole gminny konkurs recytatorski pt. „Wolność” mający na celu uświetnienie obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzięli w nim udział gimnazjaliści oraz uczniowie klas IV–VIII ze szkół w Janowie, Kamionie i Młodzieszynie. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Młodzieszynie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną.

  Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach wiekowych: klasy IV – VI oraz VII-VIII i gimnazjalne. Wszyscy uczniowie pięknie recytowali wybrane przez siebie wiersze, dlatego jury pod przewodnictwem Pani dyrektor Małgorzaty Malczewskiej stanęło przed trudnym zadaniem wyłonienia najlepszych odtwórców poezji o naszej Ojczyźnie. W komisji konkursowej znalazły się też: pani Anna Walczak – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej oraz pani Renata Pręgowska – bibliotekarz szkolny. Po burzliwej naradzie okazało się, że laureatami w młodszej grupie wiekowej zostały:

  1.      Julia Smułka – kl. VI S.P. Kamion

  2.      Wiktoria Adamczyk – kl. Vc S.P. Młodzieszyn

  3.      Sandra Mostowska – kl. VI S.P. Janów

   Wśród starszych uczestników konkursu zwyciężyli uczniowie:

  1.       Karolina Bagińska – kl. IIIa gimn. Młodzieszyn

  2.      Karolina Chudzyńska – kl. VIIIb S.P. Młodzieszyn

  3.      Julia Brzezińska – kl. VIII S.P. Kamion

  Laureaci odebrali zasłużone nagrody z rąk przewodniczącej jury. Nie zabrakło też dyplomów i słodkości dla wszystkich wykonawców. Na zakończenie wydarzenia uczniów biorących udział w recytatorskich potyczkach nagrodzono gromkimi brawami, a ich udział w konkursie uwieczniony został sesją fotograficzną.

  GMINNY KONKURS RECYTATORSKI "WOLNOŚĆ" - Obrazek 1

 • Świętowanie stulecia nadal trwa

  Świętowanie stulecia nadal trwa
  17.11.2018

  W obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączyli się harcerze i zuchy. Pod kierunkiem swoich druhen przygotowali wieczornicę patriotyczną pn. „Wszyscy jesteśmy Polski żołnierzami…”. 

  Spotkanie rozpoczęło sie wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Uroczystość przybliżyła zebranym krwawą historię naszej Ojczyzny, akcentując jednocześnie ważną datę - 11 listopada - symbol miłości ojczyzny, walki o wolnośc, symbol wiary i zwycięstwa. Narrację uzupełniały pieśni patriotyczne, podczas których wszyscy włączyli się do wspólnego śpiewu. Harcerze zakończyli przedstawienie refleksją…. Wolność została dana nam w darze, co zrobimy z tą wolnością? Czy zdołamy ją uchronić przed niewolą swoich złych  przyzwyczajeń i słabości?

  Wieczornicę uświetniła prelekcja pasjonata historii pana Jerzego Gawłowskiego, który przybliżył zebranym ciekawostki z czasów II wojny światowej, podzielił się anegdotami z dzieciństwa oraz zaprezentował wystawę swoich pamiątek militarnych. Ważnym momentem uroczystości było przekazanie odznaki pamiątkowej z okazji jubileuszu 80. rocznicy utworzenia Hufca ZHP Sochaczew dyrektor szkoły Małgorzacie Malczewskiej. Komendant hufca hm. Krzysztof Wasilewski wręczając odznakę podziękował pani dyrektor za przychylność i dobry klimat stworzony dla zuchów i harcerzy.

  Oficjalną część wieczornicy zamknął pożegnalny harcerski krąg przyjaźni, do którego dołączyli rodzice, przyjaciele i sympatycy harcerstwa, by wspólnie iskierką przyjaźni zakończyć tę uroczystość.

  Udział zuchów i harcerzy w akademii szkolnej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, konkursie plastycznym, Zlocie drużyn hufca i wieczornicy pozwolił na utrwalenie wydarzeń z historii Polski tak ważnych dla nas wszystkich. Udział w tych spotkaniach był także okazją do kształtowania świadomości narodowej i rozwijania uczuć patriotycznych.

 • Wycieczka do fabryki papieru

  Wycieczka do fabryki papieru

  Dnia 13.11.2018r. uczniowie klas V-VII pod opieka p. Dragańskiej i p. Brodowskiej udali się do fabryki papieru w Konstancinie Jeziornie.

  W czasie wycieczki poznaliśmy krótką historię papieru i papierni w Jeziornie. Przewodnik  przedstawił historię papieru. Dowiedzieliśmy się skąd wywodzi się papier, na jakich materiałach pisano przed wynalezieniem papieru.

  W czasie zajęć praktycznych wykonywaliśmy własnoręczne czerpanie papieru. Papier czerpaliśmy z masy celulozowej lub makulaturowej. W trakcie dowiedzieliśmy się, co oznaczają takie pojęcia jak: celuloza, makulatura, sito, masa papiernicza, filigran, znak wodny oraz skąd pozyskujemy w Polsce oba surowce do produkcji papieru (celulozę, makulaturę).

  Każdy z uczestników czerpał po dwa arkusze papieru: jeden z zatopionymi płatkami kwiatów, drugi ze znakiem wodnym. Ręcznie czerpany papier układaliśmy na przygotowane do tego filce, jeden na drugim, a potem w prasie odciskamy z nadmiaru wody. Następnie papier był suszony w specjalnych elektrycznych suszarkach.

 • Renowacja płyty nagrobnej na cmentarzu wojennym w Juliopolu

  31.10.2018

  W przededniu Święta Zmarłych uczniowie naszej szkoły wraz ze swoim opiekunem, p.Markiem Orzechowskim odnowili płytę nagrobną na cmentarzu wojennym w Juliopolu. Przypomnijmy, że na tej wrześniowej nekropolii pochowanych jest około 2200 polskich żołnierzy poległych w bitwie nad Bzurą we wrześniu 1939 roku. Materiały do pracy dostarczyli pracownicy Urzędu Gminy w Młodzieszynie. Zdjęcia z prac renowacyjnych zobaczyć można  w galerii "Renowacja płyty nagrobnej".

 • Miłość mi wszystko wyjaśniła... Dzień poświęcony św. Janowi Pawłowi II

  Miłość mi wszystko wyjaśniła... Dzień poświęcony św. Janowi Pawłowi II

  W tym roku przypada czterdziesta rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, ale także sześćdziesiąta rocznica jego biskupiej konsekracji. Ojciec Święty Jan Paweł II emanował świętością, czyli pięknem swojego człowieczeństwa, bogactwem osobowości, dobrocią, mądrością i miłością. Jednym słowem promieniował Chrystusem, gdyż tylko On jest jedynym źródłem i sprawcą świętości człowieka. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali wspomnienie o Papieżu Polaku. Motywem przewodnim była miłość. "Miłość mi wszystko wyjaśniła", miała formę montażu słowno - muzycznego, w którym fakty biograficzne były przeplatane fragmentami poezji Jana Pawła II.  W czasie spotkania ks. proboszcz Dariusz Kuźmiński podzielił sie z nami swoim osobistym doświdczeniem spotkania z papieżem. Dzięki takim spotkaniom nasz rodak Święty Jan Paweł II i jego nauka ciągle żyje w naszej pamięci. Apel spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i dostarczył wiele wzruszeń całej społeczności szkolnej.

 • Dzień Spódnicy i Krawata

  Dzień Spódnicy i Krawata

  We wtorek 30 października w naszym przedszkolu po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Spódnicy i Krawata. Z tej okazji dziewczynki i ciocie ubrane były w spódniczki, a chłopcy w koszule i oczywiście krawaty. Wszyscy prezentowali się bardzo elegancko. Były zabawy i tańce przy muzyce, zabawy integracyjne oraz różnorodne konkursy. 

 • Wycieczka do Radziejowic

  Wycieczka do Radziejowic

  23 października 2018 r. uczniowie klas VIII  wraz z opiekunami wyjechali  na wycieczkę do Radziejowic.

  Wyruszyliśmy około godz. ósmej spod  szkoły. Podróż była dość krótka i szybko dojechaliśmy do celu. Punktem  wycieczki był pałac w Radziejowicach. Powstał on w XV w. jako siedziba Radziejowskich, następnie posiadłość przejęli Ossolińscy a później Krasińscy. Przybywało tu wielu znamienitych gości, m.in. królowie, malarze, literaci. Obecnie pełni funkcję Domu Pracy Twórczej dla twórców kultury. Znajduje się tu również wystawa malarstwa Józefa Chełmońskiego, mieszkającego niegdyś w pobliskiej Kuklówce. Tę wystawę oglądaliśmy w pięknych wnętrzach pałacu, a ciekawostki o autorze opowiadał Prezes Towarzystwa Miłośników Malarstwa im. Władysława Ślewińskiego.   Obrazy polskiego malarza przedstawiającego głównie naturę w realistycznym ujęciu zrobiły na nas ogromne wrażenie. Spacerowaliśmy też po ogrodzie, w którym znajduje się wystawa rzeźby. Ciekawostką jest fakt, że w radziejowickim pałacu nagrywano popularny program o metamorfozach młodych dziewcząt.

  Wycieczka bardzo nam się podobała. Zachęcamy innych uczniów do zwiedzenie tak ciekawego i bogatego w historię miejsca.

   

 • DRZEWKO NIEPODLEGŁOŚCI

  DRZEWKO NIEPODLEGŁOŚCI

  Nasza Szkolna Kasa Oszczędności i Bank Spółdzielczy w Sochaczewie postanowili uczcić przypadającą w tym roku 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w sposób ekologiczny. W dniu 25 października 2018 roku delegacja członków SKO w asyście Pani Dyrektor BS w Młodzieszynie, naszej Pani Dyrektor i opiekuna SKO posadziła przed budynkiem szkoły drzewko. Drzewko to jest symbolem naszej pamięci o tych, którzy walczyli o wolną Polskę. 

 • Dzień jabłuszka w przedszkolu

  Dzień jabłuszka w przedszkolu - Obrazek 126 października dzieci z grupy 0c wzięły udział w zajęciach i zabawach pod wspólnym hasłem "Święto czerwonego jabłuszka". Dzień ten obfitował w wiele atrakcji. Dzieci przebrane za jabłuszka z zainteresowaniem słuchały opowieści "małego jabłuszka".  Były to krótkie opowiadania "O jabłuszku i Ogrodowym Ludku", "Połówki jabłka". Uczyły się wierszyka "Entliczek pentliczek" Jana Brzechwy oraz stemplowały połówkami jabłka "zielonego robaczka" na jesiennej ścieżce. Podczas zabaw nie zabrakło muzyki, więc bawiły się  przy piosence "Małe czerwone jabłuszko".  Poznały również ciekawostki na temat jabłek oraz pracy w sadzie.  Po tak pracowitym dniu czekała na dzieci niespodzianka: szarlotka upieczona przez mamusię Wiktorii oraz sok jabłkowy przygotowany przez mamusię Madzi, Michalinki oraz Mateuszka. Poczęstunek smakował wszystkim, tym bardziej, że dzieci pijąc sok znały walory zdrowotne owoców. Na koniec otrzymały w nagrodę kosz jabłek od mamusi Wiktorii. "Święto czerwonego jabłuszka" to nie tylko pomysł na aktywność dzieci i wesołą zabawę, ale również okazja do promowania zdrowego stylu życia. Serdecznie dziękujemy rodzicom za wspólne przygotowanie uroczystości.

 • Spotkanie z policjantem

  Spotkanie z policjantem - Obrazek 1

 • Ślubujemy!

  Ślubujemy!

       Tradycyjne pasowanie klas I odbyło się w nasze szkole 15.10.2018r. Zanim pani Dyrektor włączyła uroczyście pierwszaków do grona uczniów , odsłonięty został nowy portret gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w krótkim występie wspomnieli postać naszego patrona. Wiązało się to nie tylko z jubileuszem 30 – lecia nadania szkole imienia , ale i z obecnością wnuczki generała  – pani Elżbiety Skotnickiej Trackiej. Następnie  przedstawiciele Banku Spółdzielczego na ręce wychowawczyń  klas pierwszych  wręczyli   upominki oraz książeczki oszczędnościowe dla każdego dziecka, a  SU złożył życzenia swoim młodym kolegom , a także , z okazji święta KEN , wszystkim pracownikom szkoły.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im.gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego w Młodzieszynie
  96-512 Młodzieszyn, ul. Wspólna 13a woj. mazowieckie
 • (0-46)861-65-03
  fax046 861-65-03

Galeria zdjęć