Regulamin przerw Statut Szkoły Koncepcja pracy szkoły Program wychowawczo - profilaktyczny Podstawa Programowa - Wychowanie do życia w rodzinie

Regulamin przerw

1. Uczniowie mają prawo do:

·             swobodnego, ale bezpiecznego korzystania z przerw w miejscu dozwolonym.

1. Uczniowie mają obowiązek:

·                   przychodzić do szkoły punktualnie tak, aby uniknąć spóźnień lub za wczesnego przychodzenia do szkoły (maksymalnie 15 minut przed dzwonkiem na lekcje, którą rozpoczynają zajęcia.),

·                   pójść do domu jeżeli są zwolnieni z ostatnich zajęć, lub za zgodą nauczyciela świetlicy mogą pozostać w szkole pod jego opieką.

·                   wykonywać polecenia nauczyciela dyżurnego, lub osób wspomagających, którzy organizują uczniom przerwę międzylekcyjną,

·                   zachowywać się w czasie przerw bezpiecznie, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia i życia swojego i innych osób.

1. Uczniom nie wolno:

·        biegać po korytarzach,

·        wychodzić poza teren szkoły,

·        przynosić do szkoły zbędne przedmioty.

1. Nauczyciel ma prawo do:

·        bezpiecznego i swobodnego organizowania uczniom czasu na przerwach międzylekcyjnych.

1. Nauczyciel ma obowiązek:

·        aktywnie dyżurować w miejscu i w czasie wyznaczonym przez dyrektora szkoły (dyżury nauczycieli rozpoczynają się 15 minut przed pierwszą lekcją i kończą się przerwą po ostatniej lekcji nauczyciela).

1. Nauczycielowi nie wolno:

·        opuszczać miejsca dyżuru wyznaczonego przez dyrektora szkoły.