Koło teatralne Koło polonistyczno-dziennikarskie koło artystyczne Gazetka szkolna

Koło teatralne

Opiekun koła: Mirosława Ptaszek

Szkolne Koło Teatralne skupia uczniów z klasy VIb. Spotkania odbywają się w poniedziałki w godzinach: 13.40 - 14.25. Są to zajęcia pozalekcyjne. Uczniowie zdobywają tu wiedzę ogólną sprzyjającą realizacji własnych zainteresowań. Mają możliwość ujawniania swoich zdolności artystycznych. Poznają historię teatru, pogłębiają wiedzę na jego temat. Zapoznają się z pracą ,,ludzi sceny”.

Rok szkolny 2018/2019

19 września przygotowaliśmy apel z okazji rocznicy śmierci patrona. Przy pomniku poświęconym poległym w czasie II wojny światowej znajdującym się na cmentarzu parafialnym w Juliopolu uczniowie recytowali wiersze polskich poetów i przybliżyli zebranym wydarzenia września 1939 roku. Przypomnieli też postać patrona naszej szkoły - gen. Stanisława Grzmota - Skotnickiego, który poległ w bitwie nad Bzurą w nocy z 18 na 19 września 1939r.

Trochę wspomnień

Rok szkolny 2016/2017

• Wzięliśmy udział w kilku konkursach recytatorskich m.in. w MOK w Sochaczewie i w Teresinie. Uczestniczyliśmy też w powiatowym konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Brzozowie, w którym uczennica klasy VIb - Karolina Chudzyńska zajęła III miejsce.

• Wspólnie z kołem PCK przygotowaliśmy inscenizację na temat właściwej higieny ciała pt. "Kopciuszek".

• Przygotowaliśmy apel na temat tradycji wielkanocnych.

• Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu przedstawiliśmy występ pt. Sen Kasi".

• Przygotowaliśmy inscenizację pt. „Dar chochlików” zaprezentowaną w czasie uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

• W czasie październikowych i listopadowych zajęć organizowaliśmy „Jesienne spotkania z poezją”. Uczniowie odczytywali i wygłaszali z pamięci wiersze polskich poetów o tematyce jesiennej.

• Uczniowie wzięli udział w konkursie recytatorskim organizowanym przez Ośrodek Kultury w Teresinie. W szkolnych eliminacjach wystąpiło 3 członków koła, a do finału zakwalifikowało się 2.

• W dniu 13 października wspólnie z uczniami klasy IVa przygotowaliśmy część artystyczną z okazji święta KEN.

• We wrześniu wspólnie z SU przygotowaliśmy apel z okazji rocznicy śmierci patrona. Przy pomniku poświęconym poległym w czasie II wojny światowej znajdującym się obok Urzędu Gminy uczniowie recytowali wiersze polskich poetów i przybliżyli zebranym wydarzenia września 1939 roku.

Rok szkolny 2015/2016

• Członkowie koła wzięli udział w  konkursie zorganizowanym przez  Bibliotekę Pedagogiczną w Sochaczewie pt. "Reklama książki, którą warto przeczytać". Uczestniczyli w szkolnych eliminacjach do tego konkursu.

• Uczniowie wzięli też udział w konkursie recytatorskim organizowanym przez Ośrodek Kultury w Teresinie. W szkolnych eliminacjach wystąpiło 6 członków koła, a do finału zakwalifikowało się 2.

• W sobotę 19 września odbył się I Gwiaździsty Rodzinny Rajd Rowerowy związany z   obchodami 110-lecia ZNP w powiecie sochaczewskim. Nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej nauczycieli i uczniów Tajnej Organizacji Nauczania. Z tej okazji koło teatralne zaprezentowało część artystyczną dotyczącą okupacji i organizacji tajnego nauczania.

• We wrześniu przygotowaliśmy apel z okazji rocznicy śmierci patrona. Przy pomniku poświęconym poległym w czasie II wojny światowej znajdującym się obok Urzędu Gminy uczniowie recytowali wiersze polskich poetów i przybliżyli zebranym wydarzenia września 1939 roku.

Rok szkolny 2010/2011

Byliśmy współorganizatorem apelu z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Z okazji Dnia KEN wspólnie z SU zorganizowaliśmy konkurs pt."Oni też byli mali", polegający na

rozpoznawaniu nauczycieli na zdjęciach z ich lat szkolnych .

Przygotowaliśmy apel  poświęcony rocznicy Bitwy nad Bzurą i śmierci patrona szkoły.

Rok szkolny 2009/2010

Członkowie koła teatralnego wystąpili w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego. Był to ich ostatni aktorski popis w tej szkole, ponieważ od września będą uczniami gimnazjum. Dziękujemy im za trzy lata pracy w kole.

Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy występ pt."Marzenia dzieci".

Grupa teatralna zorganizowała spotkanie z uczniami klas zerowych pt. "Polskie legendy". Zaprezentowaliśmy inscenizację legendy

o smoku wawelskim pt. "Szewczyk Dratewka".

W marcu wzięliśmy udział w obchodach szkolnego miesiąca ortografii.

Z okazji Andrzejek  przygotowaliśmy inscenizację oraz zorganizowaliśmy loterię fantową.

Zorganizowaliśmy spotkanie z klasami zerowymi na temat panującej pory roku. Przygotowaliśmy inscenizację, były wspólne rozmowy, jesienne zagadki i inne niespodzianki.

Rok szkolny 2008/2009
     Zorganizowaliśmy gminny konkurs plastyczno- recytatorski "Moja okolica". W czasie uroczystości podsumowującej  zaprezentowaliśmy inscenizację pt."W naszym Młodzieszynie".

Zorganizowaliśmy spotkanie z klasami zerowymi na temat koleżeństwa i przyjaźni. Młodszym kolegom zaprezentowaliśmy przedstawienie pt. "Bajka o przyjaźni".

Przygotowaliśmy występ na uroczystość andrzejkową. Członkowie koła wcielili się w złe wiedźmy i dobre wróżki.

Koło teatralne włączyło się w przygotowanie apelu z okazji 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zaprezentowali inscenizację przypominającą losy naszego państwa od rozbiorów do 1918 roku.

Rok szkolny 2007/2008

·              Mali aktorzy przygotowali inscenizację pt. „Sen Doroty”. Została ona zaprezentowana uczniom klas O-I. Członkowie koła starali się poprzez swój występ zachęcić młodszych kolegów do jeszcze lepszego dbania o higienę własnego ciała oraz czystość otoczenia.

·              Uczestniczyliśmy w przygotowaniu jasełek na uroczystość wigilii szkolnej.

·              Uczestniczyliśmy w przeglądzie teatralnym "HECA 2008" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Brochowie.