26 września br. o godzinie 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie odbyła się druga odsłona VIII Wydarzenia Artystycznego Kocham Polskę …Niepodległa. Wystawę pokonkursowa pod tym samym tytułem odsłoniła wójt gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk. Wydarzenie artystyczne było okazją do podziwiania nagrodzonych prac podczas czerwcowego konkursu. Wśród laureatek znalazły się dwie uczennice naszej szkoły Weronika Mitrowska i Natalia Paruszewska. Prezes Towarzystwa Miłośników Malarstwa im. Władysława Ślewińskiego Jarosław Miaśkiewicz wręczył podziękowanie za wsparcie tego projektu pani Dyrektor Małgorzacie Malczewskiej. Podziękowanie takie otrzymali również pani wójt Monika Pietrzyk oraz dyrektorzy szkół podstawowych gminy Młodzieszyn.
Wycieczka kl. Vc do Warszawy
21 września 2018 r. klasa Vc wraz z opiekunami, Alicją i Januszem Wlazło, wybrała się do Warszawy, aby zwiedzić Muzeum Sportu i Turystyki oraz obejrzeć zabawny film w Cinema City.
Najpierw uczniowie obejrzeli pod kierunkiem przewodniczki wystawę poświęconą historii ruchu olimpijskiego. Przyswojone wiadomości wykorzystali na lekcji muzealnej, rozwiązując zagadki sportowe. Następnie obejrzeli film dokumentalny o pierwszej polskiej złote medalistce olimpijskiej Halinie Konopackiej.
Kolejnym punktem wycieczki był seans w Cinema City. Vc obejrzała film pt. Książę Czaruś".
Wyjazd dowiódł, że podczas wycieczek można połączyć rozrywkę ze zdobywaniem wiedzy.
Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny
W czwartkowy poranek, 13 września 2018 r., 179 uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Grzmota-Skotnickiego w Młodzieszynie zgromadziło się na sali gimnastycznej, by uczestniczyć w kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Inicjatorem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, który słowami marszałka Adama Struzika wyjaśnia jego cel: „O pieszych i rowerzystach często mówi się, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Nie mają do dyspozycji pasów bezpieczeństwa, ani poduszek czy kurtyn powietrznych, dlatego w razie wypadku są najbardziej zagrożeni. Dodatkowo jesienne warunki drogowe – wcześniej zapada zmrok, a rano dłużej jest ciemno – nie ułatwiają widoczności. W takich okolicznościach kierowca zauważy osobę w ciemnym ubraniu dopiero z odległości około 20-30 m. To za mało, aby w porę wyhamować. Już jeden element odblaskowy sprawia, że jesteśmy widoczni z ponad 150 m. Te dodatkowe metry często ratują nam życie. Zakładajmy więc elementy odblaskowe – zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i naszych dzieci!”
Po powitaniu zgromadzonych na sali dyrektor Małgorzata Malczewska przypomniała, że dbanie o bezpieczeństwo uczniów jest statutowym zadaniem szkoły. I chodzi tu zarówno o bezpieczeństwo na zajęciach lekcyjnych, jak i w czasie wolnym. Dlatego dzieciom i młodzieży dostarcza się wiedzy o tym, jak być świadomym uczestnikiem ruchu drogowego.
Gromkie brawa otrzymali organizatorzy, koordynatorzy i sponsorzy akcji.
Na temat bezpieczeństwa głos zabrali Wójt Gminy Młodzieszyn oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.
Po części oficjalnej wychowawcy podzielili uczniów na grupy, by wszyscy mogli uczestniczyć naprzemiennie w panelach: udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku omdleń, poparzeń, złamań i krwotoków (każdy mógł wykonać zabieg resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie), emisja filmu „…tak, chcę być bezpieczny” poruszającego tematykę zachowania bezpieczeństwa nie tylko na drodze, ale i podczas zabaw, kontaktów z nieznajomymi, obcymi zwierzętami, podczas użytkowania internetu (prelegentami byli pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie). W ramach trzeciego panelu uczniowie doskonalili rowerowe umiejętności na torze przeszkód.
Użyteczna pamiątką z tej imprezy były rozdawane zestawy elementów odblaskowych, dzięki którym dzieci będą lepiej widoczne na drogach.
Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości
9 września w Starych Budach poczet sztandarowy, zuchy i harcerze wraz z nauczycielami oraz panią dyrektor Małgorzata Malczewską uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej 100-lecie niepodległości ojczyzny. Uroczystej Mszy przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Przy polowym ołtarzu Najświętszą Ofiarę sprawowali ponadto: ks. Kuźmiński, ks. Piotr Żądło, dziekan dekanatu Sochaczew - św. Wawrzyńca, ks. Stanisław Łubiani i ks. Stanisław Pisarek. Wśród zaproszonych gości byli m .in. poseł na Sejm RP Maciej Małecki, radny województwa mazowieckiego Mirosław Adam Orliński, starosta sochaczewski Jolanta Gonta oraz wójt gminy Młodzieszyna Monika Pietrzyk. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w przygotowanie liturgii mszy. W procesji z darami zuchy niosły bukiet biało czerwonych kwiatów , symbolizujący miłość do Ojczyzny. Harcerze złożyli zapalony znicz i buty żołnierskie – znak pamięci o tych, którzy ponieśli śmierć w czasie walk o wolną i niepodległą Polskę. Mszę św. uświetnili rekonstruktorzy w mundurach polskich żołnierzy, takich, w jakich walczyli z niemieckim najeźdźcą. Chór szkolny pod kierunkiem p. Dariusza Kosińskiego wykonał pieśni patriotyczne. Ordynariusz łowicki nawiązał do wydarzeń z 1939 roku. - Stojąc dziś wokół tych drzew, z których niektóre pewnie pamiętają kampanię wrześniową, w tej ciszy możemy jakby usłyszeć świst kul, które z jednej strony niosły nienawiść i śmierć, a z drugiej strony niosły orędzie: "Bóg, honor, ojczyzna". Dlatego oddajemy tutaj cześć wszystkim żołnierzom poległym na terenie gminy, ale jednocześnie oddajemy cześć cywilom, którzy włożyli jakikolwiek wysiłek modlitwą, cierpieniem, pielęgnowaniem języka ojczystego w to, aby Polska nie zginęła - mówił biskup.
Na zakończenie uroczystości Apel Pamięci poprowadzili Jakub Wojewoda, kustosz Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.
Zmiany dla uczniów dowożonych do szkoły.
GODZINY DOWOZU DZIECI DO SZKOŁY W MŁODZIESZYNIE
6:58 SKUTKI
7:00 HELENÓW
7:04 WĘŻYKI
7:06 SARNÓW
7:10 SZKOŁA JANÓW
7:14 ŁĘG
7:16 DŁUGA
7:18 PRZYSTANEK
7:20 CHODAKOWSKA
7:22 PIEŃKI
7:28 SZKOŁA MŁODZIESZYN
7:30 MARYSIN
7:33 MISTRZEWICE SKLEP
7:35 MISTRZEWICE SZKOŁA
7:37 MISTZEWICE CHUDZYŃSKI
7:38 MISTRZEWICE KRZYŻ
7:39 HELENKA BORKI
7:40 PRZYSTANEK MZK
7:42 ŻUKÓW APTEKA
7:44 HELENKA
7:46 MOKRE
7:48 SKRZYŻOWANIE
7:50 JULIOPOL DROGA OD CMENTARZA
7:51 JULIOPOL DROGA OD KOŚCIOŁA
7:55 SZKOŁA MŁODZIESZYN
Trasa dla II Autobusu 54 osobowego
Bieniew 1 6:50
Bieniew 2 6:51
Januszew 1 6:52
Januszew 2 6:53
Januszew 3 6:54
Januszew 4 6:55
Kamion Nowy 1 6:56
Kamion Nowy 2 6:57
Kamion Nowy 3 6:58
Kamion Szkoła 7:00
Kamion Duży 7:05
Witkowice 1 7:07
Witkowice 2 7:09
Witkowice 3 7:11
Witkowice 4 7:14
Radziwiłka 7:20
Młodzieszyn Szkoła 7:30
Budy Iłowskie 7:40
Budy Stare 1 7:41
Budy Stare 2 7:42
Budy Stare 3 7:43
Budy Stare 4 7:45
Leontynów 1 7:47
Leontynów 2 7:48
Leontynów 3 7:50
Młodzieszyn Szkoła 7:55
Wyprawka do przedszkola 2018/2019
- 2 bloki rysunkowe duże -kolorowe
- 2 bloki rysunkowe małe - kolorowe
- 2 bloki techniczne duże - kolorowe
- 2 bloki techniczne małe - kolorowe
- 1 papier kolorowy
- 1 papier kolorowy samoprzylepny
- 1 ryza papieru ksero
- 2 kleje biurowe w sztyfcie
- 1 farby plakatowe (najlepiej firmy "Astra")
- 1 pędzel gruby, 1 pędzel cienki
- 1 pudełko kredek "Bambino" (małych)
- 1 pudełko kredek ołówkowych "Bambino" (grubych)
- 1 kredki pastelowe
- 1 flamastry
- 1 nożyczki (ostrza metalowe, zaokrąglone)
- 3 bibuły (różne kolory)
- 2 pudełka plasteliny (najlepiej firmy "Astra" - jest miękka)
- 2 teczki tekturowe formatu A4 zamykane na gumkę (na prace plastyczne)
- 1 temperówka (z pojemniczkiem)
Poza tym:
- kapcie (na gumowej podeszwie - na rzepy, gumkę lub sprzączkę) w worku
- dodatkowe rzeczy do przebrania (majteczki, spodnie, skarpetki, bluzka) w worku
- strój gimnastyczny (biała koszulka, krótkie spodenki)
- 2 paczki chusteczek higienicznych w kartonie (100 szt.)
- 2 ręczniki papierowe
- kubek, pasta i szczoteczka (z osłonką) do zębów
- podkładka śniadaniowa.
PROSIMY, ABY WSZYSTKO BYŁO PODPISANE,
NATOMIAST DROBNE RZECZY (np. kleje, temperówka, nożyczki, pędzle)
BYŁY W PODPISANYCH PIÓRNIKACH.
DOBRY START Ogłoszenie dla Rodziców
Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.
Rodziny otrzymają wsparcie bez względu na dochód.
W przypadku zbiegu prawa rodziców, opiekunów prawnych dziecka lub opiekunów faktycznych, świadczenie wypłaca się tej osobie która faktycznie sprawuje opiekę nad dzieckiem
- Dla kogo wsparcie?
Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia.
Świadczenie dobry start przysługuje na dziecko uczące się w szkole podstawowej, gimnazjum, szkole ponadpodstawowej i szkole ponadgimnazjalnej, szkole artystycznej, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki, a także w młodzieżowym ośrodku socjoterapii, specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym, specjalnym ośrodku wychowawczym, ośrodku rewalidacyjno-wychowawczym.
300 zł nie będzie przysługiwać na dzieci uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie szkolne ( tzw. zerówka) w szkole lub przedszkolu. Świadczenie dobry start nie przysługuje na dziecko uczące się w szkole policealnej i szkole dla dorosłych.
- Jak otrzymać świadczenie „Dobry Start”?
Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, który sprawuje opiekę nad dzieckiem.
- Gdzie złożyć wniosek?
Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje , które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Chodzi tu o urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną (np. centrum świadczeń) właściwą dla miejsca zamieszkania rodzica ubiegającego się o wyprawkę na dziecko.
- Kiedy złożyć wniosek?
Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową).
Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada. Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
- Kiedy rodzina otrzyma wsparcie?
W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia. Złożenie wniosku o świadczenie „Dobry Start” w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września.
Szczegółowe informacje na temat świadczenia Dobry Start oraz niżej wymienionych świadczeń można uzyskać na stronie internetowej GOPS : www.gops.mlodzieszyn.pl lub na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: www.mpips.gov.pl.
Od dnia 1 sierpnia 2018 przyjmowane będą również wnioski na:
- fundusz alimentacyjny,
- świadczenia rodzinne,
- świadczenie wychowawcze ( 500+).
W wersji elektronicznej będzie można składać wnioski od 1 lipca.
W nowym okresie świadczeniowym 2018/2019 brane są pod uwagę dochody z 2017 roku z uwzględnieniem dochodu utraconego i uzyskanego.
Na terenie Gminy Młodzieszyn wnioski będzie można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, ul. Wyszogrodzka 23A od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00
- świadczenia rodzinne, świadczenie wychowawcze 500+ - pokój Nr 1 - tel. 0-46-816-63-47
- fundusz alimentacyjny - pokój Nr 4 - tel. 0-46-862-41-59
OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW
10 kwietnia 2018r w Sochaczewie odbyły się zawody powiatowe w badmintona drużynowego w kategorii dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych – młodzież. Uczniowie (bracia) Bartosz i Maciej Ignatowscy zajęli I miejsce. Kolejny etap zawodów międzypowiatowych, który odbywał się w Sochaczewie 24 kwietnia, również należał do Bartosza Ignatowskiego i Macieja Ignatowskiego, którzy za zajęcie I miejsca otrzymali medale oraz puchar.
W dniu 2 czerwca 2018r. w Płocku odbyły się XX Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Szkół Podstawowych Kategoria Młodzież gdzie bracia Ignatowscy zajęli IV miejsce. Serdecznie gratulujemy!
10 maja 2018r. w Teresinie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w LA szkół podstawowych młodzież – dziewczęta i chłopcy.
Wyniki zawodów:
I miejsce Aleksandra Stępień w biegu na 800m
I miejsce Kamil Żakowski w biegu na 400m
I miejsce Kacper Jelonek w skoku w dal
II miejsce Dominika Dybiec w biegu na 200m
II miejsce Amelia Kęska w biegu na 400m
II miejsce Kacper Skorupski rocznik 2003 w pchnięciu kulą
II miejsce Hubert Paruszewski rocznik 2002 w pchnięciu kulą
II miejsce Wilczek Jakub w biegu na 200m
II miejsce Mikołaj Małkowski w skoku w dal
III miejsce Piotr Ziąbski w biegu na 800m
16 maja 2018r. w Pruszkowie odbyły się Międzypowiatowe Finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce dziewcząt i chłopców
Wyniki zawodów:
I miejsce Kamil Żakowski w biegu 400m
I miejsce Mikołaj Małkowski skok w dal
II miejsce Jakub Wilczek w biegu na 200m
II miejsce Hubert Paruszewski pchnięcie kulą
III miejsce Aleksandra Stępień w biegu na 800m
Serdecznie gratulujemy!
Sprawdź co działo się w naszej szkole w roku 2017/2018?Podsumowanie pracy szkoły
Drodzy uczniowie, nauczyciele, rodzice!!
Nadszedł wreszcie dzień, który przez wielu tu obecnych zaznaczany był w kalendarzach. Od dzisiaj czas zdaje się płynąć inaczej. Jego upływu nie wyznaczają już dźwięk dzwonków, terminy kolejnych klasówek i sprawdzianów. W pewnym sensie doświadczamy prawdziwej swobody, radości, wolności, oraz wiążemy z nadchodzącymi dwoma miesiącami wielkie oczekiwania.
Przed wakacjami kończymy rok szkolny 2017/2018 w ciągu, którego wykazaliście się dużym zaangażowaniem w pracy dydaktycznej, staraliście się otrzymywać jak najlepsze wyniki w nauce. Statuetka najlepszej klasy zostaje w IVc, która uzyskała średnią ocen 4,28. Drugie miejsce kl.IVa- średnia 4,20. Trzecie miejsce Vb średnia3,99. Świadectwa z wyróżnieniem otrzyma 31 uczniów klas I i III.
W klasach IV-VII i klasy gimnazjalne II i III świadectwa z wyróżnieniem otrzyma 48 uczniów.
Wystawiono 87 oceny wzorowe z zachowania, bardzo dobrych 101, dobrych 54, poprawne 28, nieodpowiednie 5, nagannych nie było.
Otrzymaliście z przedmiotów 305 ocen celujących, 666 ocen bardzo dobrych, 809 dobrych, 867 dostatecznych, 888 dopuszczających, 27 niedostatecznych.
Moi drodzy reprezentowaliście szkołę w gminie, powiecie i województwie w przeróżnych konkursach (zał.1,2), zawodach sportowych, w tych ostatnich mamy osiągnięcia na Mazowszu i w regionie oraz powiecie.
Podsumowania, wasze sukcesy szkolne, gminne, powiatowe upowszechnialiśmy nagradzając od razu, w trakcie roku szkolnego, publikując na łamach szkolnych gazet lub w lokalnej prasie. Oferta była bardzo bogata, tak, że wszyscy chętni uczniowie mogli zmierzyć swoje możliwości w wielu dziedzinach. Prym wiodły konkursy plastyczne, literackie, dziennikarskie, ortograficzne, pożarniczy, przyrodniczo- ekologiczne i inne.
Jeszcze raz gratuluję uczniom, a także nauczycielom wychowawcom, organizatorom, opiekunom Samorządu Uczniowskiego i Małego Samorządu, opiekunom drużyn harcerskich zuchowych, za pracę wychowawczą, organizowanie biwaków, imprez, spotkań, których byliśmy świadkami, opiekunom gazetek szkolnych, kół zainteresowań, organizacji, które promują szkołę poprzez współdziałanie z wieloma instytucjami wspierającymi placówkę. Już czwarty raz jesteśmy laureatami konkursu TalentowiSKO „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”, nagrody pieniężne zasilają konto Rady Rodziców. Dziękuję pani Sieczkowskiej za prowadzenie szkolnej kasy za zaangażowanie i kolejne sukcesy na Mazowszu wśród dużych szkół.
Wszystkim dziękuję bardzo serdecznie za twórcze zaangażowanie.
Podejmowane działania miały na uwadze wszechstronny rozwój naszych uczniów, apele, konkursy, projekty, imprezy uroczystości przygotowywane były bardzo starannie, na wysokim poziomie, niejednokrotnie z dużym udziałem rodziców. Zajęcia dydaktyczne uatrakcyjniały wyjazdy do teatru, muzeów, wyjeżdżaliście na liczne wycieczki(zał.3)
Pragnę z tego miejsca podziękować rodzicom, którzy wspierają naszą pracę. Pomagacie państwo wychowawcom, czego dowodem będą liczne podziękowania dzisiaj wręczane.
Pragnę podziękować za współpracę pani przewodniczącej Rady Rodziców Ewie Żakowskiej
i wiceprzewodniczącej p. Beacie Chudzyńskiej za pomoc, okazywaną życzliwość, zaangażowanie w życie szkoły.
Wszystkim pracownikom administracji i obsługi, bez których pracy szkoła nie mogłaby dobrze funkcjonować.
Pozwólcie, że na koniec w imieniu swoim, pani wicedyrektor, nauczycieli i rodziców złożę życzenia wszystkiego najlepszego naszym absolwentom. Nie marnujcie swoich już odkrytych talentów. Rozwijajcie je z pasją, czerpiąc z tego faktu wiele radości i satysfakcji. A w razie potrzeby pamiętajcie, że służymy radą i że możecie na nas liczyć.
Wszystkim uczniom życzę bezpiecznych, słonecznych wakacji, abyście wypoczęci przyszli pełni zapału do szkoły 3 września.
Dyrektor Szkoły
Małgorzata Malczewska
Ratujemy i Uczymy Ratować
Tuż przed kończącym się rokiem szkolnym uczniowie naszej szkoły utrwalili zdobytą wiedzę i umiejętności z zakresu podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. W czasie ćwiczeń praktycznych na fantomach udowodnili, że posiadają dużą wiedzę i potrafią przeprowadzić wszystkie podstawowe czynności ratujące życie.
Celem programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” jest wyposażenie uczniów w elementarne podstawy wiedzy o zachowaniu się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Swym zakresem obejmuje on tematy: bezpieczeństwo, sprawdzanie przytomności, wzywanie pomocy, sprawdzanie oddechu, pozycja boczna, oddechy ratownicze, uciskanie klatki piersiowej resuscytację krążeniowo-oddechową.
Pozytywnym efektem podejmowanych działań jest to, że już od najmłodszych lat dzieci oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią prawidłowo wezwać pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki powyższym zajęciom uczy się ich odpowiedzialności za siebie i innych.
Konkurs Omnibus
Niedawno (18 VI) odbył się w naszej szkole finał corocznego konkursu wiedzy "Omnibus".Jak zwykle, by dostać się do tego finału, trzeba było przez cały rok rozwiązywać specjalne karty zadań i zgromadzić wystarczająco dużo punktów. Tym razem przed publicznością szkolną mogli popisać się: Blanka Cybulska, Jakub Łukawski i Jakub Błaszczyk.Po bardzo wyrównanej walce okazało się, że Omnibusem zostaje Jakub Łukawski z klasy VI. Oprócz zaszczytnego tytułu przypadła mu też nagroda ufundowana przez panią Dyrektor.Gratulujemy!
Olimpiada Wiedzy Religijnej
W naszej szkole został przeprowadzony etap szkolny Olimpiady Wiedzy Religijnej. Wzięło w nim udział 13 osób z klas II i III gimnazjum, z pośród uczestników zostali wyłonieni trzej laureaci
1 miejsce Bartosz Matuszewski
2 Natalia Budek
3 Aleksandra Orlińska
Następnym etapem były eliminacje dekanalne w których brało udział 12 uczestników z różnych szkół, na etapie dekanalnym odnieśliśmy duży sukces zajmując II miejsce dokonała tego Aleksandra Orlińska przechodząc do etapu diecezjalnego. Etap diecezjalny ukończyliśmy z wynikiem 23 miejsce z 53. Gratulujemy.
XXVI EUROPEJSKIE BIEGI MŁODYCH OLIMPIJCZYKÓW
W dniu 15 czerwca 2018r. w Bielicach odbyły się XXVI Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków. Jak corocznie uczniowie naszej szkoły brali udział w tych zawodach i osiągali wysokie wyniki. Najlepsza „dziesiątka” otrzymała nagrody rzeczowe.
I miejsce zajął Kamil Żakowski w biegu na 1500m, rocznik 2002
IV miejsce Amelia Kęska w biegu na 1000m, rocznik 2002
IV miejsce Aleksandra Stępień w biegu na 1000m, rocznik 2002
X miejsce Mikołaj Małkowski w biegu na 1500m, rocznik 2002
XI miejsce Dominika Dybiec w biegu na 1000m, rocznik 2002
Uczniowie z rocznika 2002 w ogólnej klasyfikacji zajęli II miejsce i otrzymali puchar.
VII miejsce zajął Tomasz Stobiecki w biegu na 1500m, rocznik 2003
V miejsce zajął Łukasz Mokos w biegu na 1000m, rocznik 2006
VII miejsce zajął Maciej Duplicki w biegu na 700m, rocznik 2008
Ponadto uczestnikami biegu byli: Amelia Stobnicka, Tomasz Ambroziak, Adam Gutowski, Bartłomiej Duplicki, Mateusz Mokos, Wiktoria Adamczyk, Michał Dudziński, Dominik Marcinkowski, Jakub Turowski, Nina Winnicka, Klaudia Kobylańska, Julia Sznajder, Mateusz Szymański, Adam Górecki, Paweł Tądera, Aleksandra Wiciak, Julia Krysztowiak, Aleksandra Orlińska, Patrycja Tomczak, Daniel Majewski, Kacper Skorupski.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!
Lekcja biblioteczna klas zerowych
W dniu 14 czerwca dzieci z klas Oa i Ob odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Młodzieszynie. Po miłym powitaniu przez panie bibliotekarki oraz zabraniu garstki fantazji, szczypty radości i wypiciu eliksiru szczęścia dzieci otrzymały bilety wstępu do Teatrzyku Kamishibai na przedstawienie "Brzydkie kaczątko". Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały występ nagradzając występującą aktorkę gromkimi brawami. Po występie panie bawiły się z dziećmi w fantastyczne zabawy wywołując u nich ogromną radość. Na zakończenie każde dziecko dostało nagrodę: cudowne kolorowe motyle i zakładki do książek. Pełni wspaniałych wrażeń wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy paniom pracującym w bibliotece za zaproszenie i wspaniałą lekcję biblioteczną.
Spotkanie ze strażakami
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobieganie sytuacjom zagrażającym życiu. W celu podniesienia wiedzy oraz umiejętności dzieci w zakresie bezpieczeństwa pożarowego w naszym przedszkolu realizujemy szereg zajęć i pogadanek na temat rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji oraz zachowania w razie pożaru. Podsumowaniem tych działań są obchody "Dnia Strażaka", kiedy to nasze przedszkole odwiedzają Panowie Strażacy. Podczas tego spotkania strażacy przybliżyli dzieciom z oddziałów zerowych i punktu przedszkolnego zasady postępowania w przypadku pożaru oraz sposoby alarmowania służb ratowniczych. Przedstawiciele straży zaprezentowali przedszkolakom ubranie specjalne, sprzęt ochrony dróg oddechowych, sprzęt do akcji ratowniczych i gaśniczych. Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozu strażackiego. Największą jednak niespodzianką dla przedszkolaków była możliwośc zobaczenia wozu strażackiego od wewnątrz oraz lanie wody z węża strażackiego. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży pożarnej OSP KSRG Młodzieszyn za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.