Nawigacja

 • Światowy Dzień Czekolady w przedszkolu

  Światowy Dzień Czekolady w przedszkolu - Obrazek 1

  Czekolada to jeden z najpopularniejszych smakołyków na świecie. Jej podstawowe składniki to miazga kakaowa i masło kakaowe. Sto gramów tego produktu dostarcza średnio około 600 kalorii. Najzdrowsza jest czekolada gorzka. Nie wszyscy wiedzą, że czekolada zawiera witaminy: A, E, wiele witamin z grupy B oraz kwas foliowy, żelazo, magnez, cynk i potas. W czwartek 12 kwietnia w przedszkolu świętowaliśmy Światowy Dzień Czekolady. Na dzieci czekały różne atrakcje: oglądanie prezentacji "Jak to było z czekoladą", film "W fabryce czekolady", zagadki, taniec "Czekolada" a także interesujący wywiad z przedszkolakami.Dzieci wykonały rysunki brązową kredką na temat "Czekoladowy świat". Do degustacji czekolady nikogo raczej namawiać nie trzeba, więc z przyjemnością częstowały się czekoladowymi smakołykami. Wszystkie dzieci cieszyły się z tego wyjątkowego święta.

 • Ciekawa lekcja o pracy strażaków

  06.04.2018

      Uczniowie klasy I a i I b wybrali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, aby "od kuchni" poznać pracę strażaków. Mieli możliwość zobaczyć miejsce przyjmowania zgłoszeń i zarządzania akcjami, obejrzeć film edukacyjny na temat powstawania pożarów oraz zgłaszania zaistniałych sytuacji. Najwięcej radości sprawiło dzieciom ogladanie sprzętu ratowniczego, wejście do samochodów strażackich i na quada oraz użycie węża gaśniczego. Uczniowie byli też świadkami alarmu i wyjazdu jednostki ratowniczej do pożaru. Zostaliśmy miło przyjęci przez strazaków. Dziękujemy za ciekawą lekcję, która na długo zostanie w pamięci. Pomogą nam w tym zdjęcia zamieszczone w albumie fotograficznym.
      Wyjazd został zorganizowany przez pana Jarosława Dachowskiego, tatę Mai, który niesie pomoc ratowniczą w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej z Młodzieszyna.

   

 • Światowy Dzień Wody w przedszkolu

  Światowy Dzień Wody w przedszkolu - Obrazek 1

  Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992, obchodzone corocznie 22 marca. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci otaczającym je światem, rozbudzanie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej oraz uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. W naszym przedszkolu ten dzień był szczególnym DNIEM NIEBIESKIM. Przedszkolaki z oddziałów O abc oraz PP ubrane w niebieskie ubranka spotkały się w sali grupy O c. Od swoich pań otrzymały opaski na głowę z kropelkami wody. Podczas spotkania zapoznały się z krążeniem wody w przyrodzie, dowiedziały się skąd się bierze deszcz. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej oraz filmu dzieci odpowiadały na pytania: Co by było, gdyby wody nie było? Wskazywały sposoby jej oszczędzania i nie marnowania. Były wspólne zabawy "kropelkowe", były też "strumyki"i inne zabawy przy muzyce. Dzieci rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe. Największą atrakcją była zabawa "Ocean", do której wykorzystaliśmy folię malarską. Szczęśliwe dzieci-rybki pluskały w czystym oceanie. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały do picia wodę mineralną, która jest tak ważna dla naszego organizmu. Imprezę przygotowały i poprowadziły nauczycielki grupy Oc  i Punktu Przedszkolnego.

 • Konkurs "Palma Wielkanocna"

  Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem Męki Chrystusa. Tego dnia przynosimy do kościoła palmy, symbol odradzającego się życia. Na Mszy Świętej dla dzieci o godz.10:00  w kościele Narodzenia NMP w Młodzieszynie odbyła się uroczysta procesja z palmami.

  Po mszy wszyscy z niecierpliwością czekali na rozstrzygnięcie konkursu na Tradycyjną Palmę Wielkanocną.

  Celem konkursu było 
  – podtrzymanie tradycji Niedzieli Palmowej,
  – włączenie społeczeństwa do twórczego działania,
  – rozwijanie twórczości artystycznej,
  – propagowanie i przekazywanie doświadczeń osób starszych dzieciom i młodzieży,

  Ksiądz proboszcz ks. Dariusz Kuźmiński wszystkich uczestników nagrodził słodkimi upominkami, a pani wójt Monika Pietrzyk  podarowała długopisy.

  Obchody Niedzieli Palmowej połączone były z  kiermaszem dobroczynnym . W tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową uczniowie naszej szkoły z inicjatywy wolontariuszy i harcerzy wykonywali małe wielkanocne palmy, które sprzedawane były na kiermaszu.  Celem tego przedsięwzięcia było zyskanie pieniędzy na wakacyjny wyjazd dzieci z naszej szkoły. Po raz kolejny pomysł okazał się trafiony, wiele osób interesowało się wyrobami wykonanymi przez dzieci i dokonało zakupów. Nie było z góry ustalonych cen, więc każdy kupujący dawał tyle, ile uznawał za stosowne.

   

 • Droga Krzyżowa ulicami Młodzieszyna

  W dniu 23 marca ulicami Młodzieszyna odbyła się Droga Krzyżowa, która zgromadziła rzesze wiernych. Uczniowie naszej szkoły  wcielili się w biblijne  postacie.  I zaprosili w drogę …. śladami Chrystusa. Zuchy i harcerze pełnili służbę, niosąc pochodnie. Wszyscy mieli okazję włączyć się w trud niesienia krzyża do kolejnych stacji.  Udział w drodze krzyżowej był ważnym elementem przygotowania społeczności szkolnej do obchodów Wielkiego Tygodnia


   

 • Witaj wiosno

  Witaj wiosno - Obrazek 1Witaj wiosno - Obrazek 2

  Witaj wiosno!!!  W dniu 21 III 2018 dzieci z grupy 0 a i b naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie "pożegnania zimy-powitania wiosny". Przygotowania do tej uroczystości odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. Marzannę wykonała jedna z mam, której gorąco dziękujemy. Kwiaty wykonały dzieci wspólnie ze swoimi nauczycielkami. Kiedy wszystko było już gotowe z przedszkola, ulicą Szkolną wyruszył barwny korowód, na czele którego widniała Marzanna- zimowa panna. Przy wtórze piosenki "Wiosno, wiosenko gdzie jesteś powiedz nam..." gromada dotarła do kontenera, gdzie dokonało się symboliczne pożegnanie kukły. Towarzyszyły mu skandowane hasła : "precz zimo zła", "wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na ciebie już czeka..." Następnie powitano wiosnę radosnymi piosenkami i kolorowymi kwiatami. Obrzędom tym towarzyszyła piękna , słoneczna pogoda aczkolwiek jeszcze dość mroźna.

 • KOBIETA TAJEMNICĄ JEST

  08.03.2018

  Połączone w nowej szkole siły gimnazjalistów i czwartoklasistów zaprosiły 8 marca 2018r. wszystkie dziewczyny i kobiety wraz z chłopcami na uroczystą akademię. Tematem była tajemnica „słabej płci”. Jej rąbka uchylili uczniowie klas IVc, IIac i IIIab Gimnazjum. Piosenki, wiersze liryczne i skecze wypełniły całe przedstawienie. Mieliśmy też okazję podziwiać walc w wykonaniu Malwiny i Kacpra, naszych gwiazd w tańcu nie tylko towarzyskim. Uroczystość otworzyły przedszkolaki w śmiałej interpretacji piosenki o naszych paniach.

  Było lirycznie i humorystycznie, po prostu – rodzinnie. Klasy drugie Gimnazjum zaskoczyły wszystkich, ofiarowując ogromny tort dla wszystkich pań w szkole.

  Fotoreportaż z uroczystości w zakładce Album fotograficzny, galeria "Kobieta tajemnica jest".

 • 10-lecie SKO

  Działalność młodzieszyńskiego SKO prowadzonego przez panią Barbarę Sieczkowską na stałe wpisała się w życie naszej szkoły. Tak bardzo, że informacja o dziesięcioleciu zupełnie niektórych zaskoczyła. Konieczne więc było uczczenie tej poważnej rocznicy. Zrobiliśmy to na uroczystym apelu, którego gościem była p. Renata Zielkowska - dyrektor Banku Spółdzielczego w Młodzieszynie. Uroczystość rozpoczęła inscenizacja o złotej rybce. Dokładniej mówiąc - współczesnej złotej rybce. Takiej, która potrafi pokazać wartość gromadzonych pieniędzy, ale i to, że są rzeczy, które powinno się cenić bardziej niż złoto. Główna bohaterka przekonała się też, że należy uważać, czego sobie życzymy, bo można zaplątać się we własne sidła. Jaki z tego wniosek? Bądźmy systematyczni w oszczędzaniu, nie liczmy na złotą rybkę, a w międzyczasie krok po kroku zmierzajmy do zabepieczenia swojej przyszłości dokładając drobne sumy - na początek choćby w SKO. Do oszczędzania w SKO zachęcały również teksty ułożone do znanych melodii: "Orkiestry dęte", "Być kobietą", "Bałkanica", "Damą być".

  Po występach wręczono nagrody zwycięzcom w konkursach organizowanych przez SKO, które odbyły się w ostatnim czasie: "Pieniądze szcześcia nie dają" - prawda czy mit?, "Laurka dla SKO", "Tort urodzinowy SKO".

  Dziękujemy Pani Dyrektor, Radzie Rodziców i Paniom kucharkom za pyszny tort.  

 • Inauguracja wystawy pt. "W drodze do niepodległości"

  06.03.2018


  „W drodze do niepodległości” z wizytą w Młodzieszynie

      W dniu 6 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Młodzieszynie odbyła się uroczysta inauguracja wystawy „W drodze do niepodległości”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – p. Małgorzata Hetman, dyrektorzy szkół podstawowych z Janowa i Kamiona pan Leszek Borkowski i Marek Kujawa oraz przewodniczące Rady Rodziców panie Ewa Żakowska, Beata Chudzyńska, uczniowie szkół Gminy Młodzieszyn.
     Po powitaniu zebranych przez dyrektora szkoły  p. Małgorzatę Malczewską głos zabrała p. Mirosława Ptaszek, przybliżając uczestnikom spotkania cele i założenia projektu edukacyjnego „Dla Niepodległej”, którego elementem jest goszcząca w naszej szkole wystawa pt. „W drodze do niepodległości”.
      Uroczystość uświetnił występ grupy teatralnej. Uczniowie prezentowali wiersze polskich poetów ukazujące walkę naszego narodu o niepodległość oraz radość z jej odzyskania. Chór szkolny wykonał kilka pieśni patriotycznych pod kierunkiem pana Dariusza Kosińskiego. W dalszej części spotkania głos zabrał p. Marek Orzechowski, który przybliżył tło historyczne wydarzeń sprzed stu lat. Następnie zaproszeni goście obejrzeli wystawę, która gościć będzie w naszej szkole do 9 marca.
     Wystawa „W drodze do niepodległości” zorganizowana w jubileuszowym roku 100-lecia niepodległej Polski ma na celu przypomnienie najważniejszych wydarzeń i postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jest to nowoczesna i atrakcyjna lekcja historii dla uczniów i dorosłych. Jej fundatorami są Bank Pocztowy S.A. i PERN S.A. Partnerami merytorycznymi natomiast Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych.
  Projekt „Dla Niepodległej” jest częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2021. Celem PW „Niepodległa” jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków oraz zachęcenie rodaków w kraju i za granicą do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnym, radosnym świętowaniu stulecia odzyskania niepodległości.
  Organizacji wystawy towarzyszyć będą konkursy historyczne związane z tematyką odzyskania niepodległości oraz prelekcje o tematyce patriotycznej.


                                  Mirosława Ptaszek

  Inauguracja wystawy pt. "W drodze do niepodległości" - Obrazek 1

 • Wycieczka do Warszawy

  Dzięki szkole uczymy się być z innymi ludźmi, szanować ich, podziwiać, uczestniczyć w ich sprawach. Mieć oczy szeroko otwarte. Być uważnym. Klasa IVc mogła poczuć to wszystko na wycieczce do Warszawy 15 lutego 2018 r. Wraz z wychowawczynią i panią E. Bryzek zwierdziła wystawę Lego. Tworzyła z klocków swoje konstrukcje. Potem udała się na Niewidzialną Wystawę. Tam spotkała się z ludźmi niewidomymi. Doświadczyła ich życiowej przestrzeni, wyłączając zmysł wzroku. Uczniowie przekonali się, jak dzielne są osoby niewidome, które pokonują wszelkie bariery, by żyć tak jak inni.

 • Dzień Szalonych Fryzur

  W naszej szkole nudno być nie może, dlatego Szkolna Kasa Oszczędnosci ostatni dzień karnawału ogłosiła Dniem Szalonych Fryzur.

  Uczniowie w tyn dniu przyszli do szkoły w niesamowitych, niepowtarzalnych fryzurach. Ich głowy zdobiły koki, loki, warkocze, irokezy i bajeczne kolory.

  Wszystkie zwariowane fryzury zostały uwiecznione na zdjęciach.

  Dzień Szalonych Fryzur był dniem pełnym wrażeń i niesamowitych emocji. Zapewne na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.

  Dziękujemy wszystkim za udział w tym kolorowym szaleństwie.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Edukacja leśna w przedszkolu

  W dniu 15.02.2018r. w punkcie i oddziałach przedszkolnych gościliśmy panią Dobrawę Jankiewicz – edukatora z Nadleśnictwa Radziwiłłów. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika i środowiskiem leśnym.

  Na początku spotkania pani Dobrawa omówiła zasady zachowania obowiązujące w lesie. Przypomniała dzieciom, że nie wolno śmiecić, krzyczeć ani zaprószać ognia. Następnie opowiadała ciekawostki z życia leśnych zwierząt. Dzieci poznały zwierzęta leśne i ich warunki życia. Dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę.

  Opowieści zaproszonego gościa wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród przedszkolaków. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały i odpowiadały na zadawane pytania. Każdy otrzymał pieczątkę Honorowego Przyjaciela Lasu. Dodatkowo każda grupa przedszkolna dostała w prezencie karmę dla ptaków do wywieszenia na terenie wokół szkoły.

  Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach, lepiej poznały zasady ochrony przyrody. 

 • SUPERDZIECIAK

  13 lutego odbyła się w naszej szkole III edycja konkursu Superdzieciak. Inicjatorem i organizatorem tej imprezy jest Szkolna Kasa Oszczędności. Tym razem gościliśmy też uczniów z Kamiona i Janowa, którzy również zaprezentowali nam swoje talenty. Widownia świetnie bawiła się oglądając pokazy kabaretowe, taneczne, a także słuchając popisów wokalnych. W tym roku gościem specjalnym była popularna wokalistka i kompozytorka Ania Dąborwska. W tej roli doskonale sprawdziła się p. Magdalena Gmurek - Superrodzic. Nikt się nie nudził również dzięki konferansjerom (p. Barbara Sieczkowska i p. Leszek Borkowski), którzy przyłączyli się do obchodzonego przez całą szkołę Dnia Szalonych Fryzur i prezentowali się zgodnie z jego przesłaniem. Fryzury uczniów pokazywane były na prezentacji przygotowanej wcześniej przez p. Elżbietę Bryzek.

  W czasie gdy komisja (w składzie: wiceprezes BS w Sochaczewie p. A. Jaworski, dyrektor BS w Młodzieszynie p. R. Zielkowska, Wójt Gminy Młodzieszyn p. M. Pietrzyk, przedstawicielka Urzędu Gminy w Młodzieszynie p. K. Jasińska, dyrektor SP w Młodzieszynie p. M. Malczewska, dyrektor SP w Kamionie p. M. Kujawa oraz dyrektor p. D. Kosiński) obradowała (a miała trudny orzech do zgryzienia) nad wyborem Superdzieciaka, czas wypełnił występ gimnazjalnego kabaretu "Król i wieśniak" (Mateusz Borecki, Maciej Bryzek).

  Ostatecznie Superdzieciakiem 2018 wybranym przez jury została Julia Brzezińska prezentująca utwór "Count on me" Bruno Marsa ze szkoły w Kamionie. Superdzieciakiem publiczności została Karolina Chudzyńska. Nagrodą główną były statuetki i piękne medale, ktore otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Warto się odważyć, przełamać tremę, aby doświadczyć uznania widzów nawet tych szkolnych.

  Wszyscy zaprezentowaliście się wspaniale - wielkie brawa! 

 • Spektakl teatralny "Perypetie księżniczki Karoliny"

  Spektakl teatralny "Perypetie księżniczki Karoliny" - Obrazek 1

  13 stycznia dzieci z klas pierwszych oraz oddziałów zerowych i punktu przedszkolnego wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt. "Perypetie księżniczki Karoliny". Mogły podziwiać wspaniałą grę aktorską grupy teatralnej ze Studia Artystycznego "Magik" w Białymstoku. Przedstawienie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Dzieci z zapartym tchem oglądały przygody tytułowej bohaterki, która uważała się za specjalistkę od wszystkiego. Dynamiczna akcja, scenografia, piękne lalki i aktorzy w barwnych kostiumach dopełnili całość widowiska. Bajka przypominała najmłodszym, że dobre maniery i postępowanie są nieodłącznym elementem w postawie dobrego i kulturalnego człowieka. 

 • Dzień Babci i Dziadka w Punkcie Przedszkolnym

  W dniu 12.02.2018 roku w Punkcie Przedszkolnym odbyło się jedno z najpiękniejszych świąt w całym roku -  Dzień Babci i Dziadka.

  Na tę uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście. Po pięknie zaprezentowanej części artystycznej, dzieci wręczyły ukochanym Babciom i Dziadkom upominki przygotowane wspólnie z wychowawczyniami. Zwieńczeniem tej wzruszającej uroczystości był tort i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Gościom i Pani Dyrektor dziękujemy za przybycie i aktywne uczestnictwo w zabawie, a rodzicom za pomoc w organizacji.

 • Dzień Babci i Dziadka w grupie 0"c"

  Dzień Babci i Dziadka w grupie 0"c" - Obrazek 1Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w sercu małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Kiedy nadszedł tak długo oczekiwany dzień, z niecierpliwością wypatrywaliśmy zaproszonych gości. Dzieci zaprezentowały program artystyczny oraz koncert piosenek, a chcąc zabłysnąć przed gośćmi, stanęły na wysokości zadania. Jednak kulminacyjnym punktem spotkania okazał się taniec, który dziewczynki zatańczyły w mini kabarecie "Babunie". Następnie wnuczęta zaprosiły babcie i dziadków do walca. Po części artystycznej, walczyku i konkursach dzieci złożyły najlepsze życzenia, wręczyły laurki oraz "karety" z cukierkami. Podczas wręczania tortu zaśpiewały tradycyjne "sto lat", a następnie wszyscy goście razem z dziećmi zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na twarzach naszych gości widać było wzrusznie, w oku niejednej babci i dziadka pojawiła się łezka. Podczas całego spotkania panowła ciepła, rodzinna atmosfera. Spotkanie to było wyrazem wdzięczności i podziękowaniem dla Babć i Dziadków za trud i zaangażowanie w wychowanie,  opiekę i za sece okazywane wnukom. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

  Dnia 9 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej  im. Stanisława Grzmota – Skotnickiego, jak co roku odbył się ,, Dzień Bezpiecznego Internetu’’.  Z tej okazji cała nasza szkoła  udała się na salę gimnastyczną, gdzie miało miejsce to wydarzenie.  Na naszą uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, którzy wraz z nami świętowali ten dzień.      

  Gdy wszyscy zajęli już swoje miejsca, Pani dyrektor Małgorzata Malczewska mogła rozpocząć swoją przemowę, podczas której bardzo serdecznie powitała wszystkich zebranych. Po wstępnych przemowach nastąpił czas na przedstawienie teatralne przygotowane przez klasę IIa pod kierunkiem p. Alicji Dąbrowskiej-Wlazło i p. Janusza Wlazło. Nasi koledzy  przeprowadzili sąd nad grą komputerową.  Uświadomili nam, że Internet nie jest zły, ani dobry. Tak naprawdę jaki jest zależy od nas samych.

   Po części artystycznej sierżant sztabowy Izabella Pajek i  starszy sierżant Justyna Kostecka przeprowadziły wykład, w którym mówiły o konsekwencjach prawnych łamania prawa w Internecie. 

  Następnie nastąpił czas wręczania nagród.

  Lista zwycięzców w konkursach ,,Dzień bezpiecznego Internetu – tworzymy kulturę szacunku w sieci”

   

   

  W kategorii PLAKAT

   

  I miejsce  - Magdalena Walczak – SP Iłów

  II miejsce – Małgorzata Adamczyk – SP nr 7 Sochaczew

  III miejsce – Katarzyna Jach – SP Rybno

            Lena Gmurek- SP Młodzieszyn

            Maja Połubińska –SP Młodzieszyn

    

  W kategorii NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

  I miejsce  - Amelia Kęska – SP Młodzieszyn

                     Alekasandra Szymczak- SP Młodzieszyn

  II miejsce – Zuzanna Budek – SP Kamion

          Klaudia Łażewska – SP Brochów

  III miejsce – Lena Kosińska –SP Śladów

   

   

  Nagrody pocieszenia:

   

  SP Kamion: Oskar Karpiński, Mateusz Witkowski, Zuzanna Walczak, Szymon Ciura.

  SP Młodzieszyn: Julia Pietrzyk, Maja Żulczyk

  SP Brochów: Aleksander Dolota, Oliwia Pąk, Krystian Kamiński

  SP Śladów: Marceli Dobrzyński

  SP Iłów: Mateusz Staniaszek, Aleksandra Wojtecka,  Hubert Jurek, Zuzanna Gomoliszek, Blanka Kurpias

  SP Rybno: Wiktoria Kisiołek, Barbara Nagłowska, Oliwia Lenartowicz, Julia Fronczak, Magdalena Kobylańska

  SP nr 7 Sochaczew: Aleksandra Jakubowska, Oliwia Jagodzińska, Amelia Czubatka, Emilia Więckowska, Adam Janiak, Dawid Błaszczyk, Marta Flakowska, Aleksandra Brandenbura,  Piotr Dasiewicz, Iga Więcek,  Aleksandra Janiak

   

  Duża liczba nagród była możliwa dzięki sponsorom. Tego roku byli to:
  -Burmistrz  miasta Sochaczew : Piotr Osiecki
  -Wójt gm. Rybno: Grzegorz Kropiak
  -Wójt gm. Iłów : Roman Kujawa
  -Wójt gm. Brochów: Piotr Szymański
  - Wójt gm. Młodzieszyn : Monika Pietrzyk

  Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy w imieniu własnym, jak i nagrodzonych osób.

   

  Organizatorzy lokalnych obchodów DBI

  SP Młodzieszyn

   


   

 • MISTRZOWIE POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ

  W dniu 06.02.2018r w Teresinie odbyły się Szkolne Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej chłopców.  W zawodach uczestniczyli uczniowie z Nowej Suchej, Szymanowa, Sochaczewa – Powiatowe, Wymysłowa, Rybna, Iłowa i Młodzieszyna. Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie w meczu finałowym pokonali Sochaczew 2:0, tym samym zajmując I miejsce. Skład zwycięskiej drużyny: Mikołaj Małkowski, Paweł Brzeziński, Kacper Chaber, Piotr Ziąbski, Kacper Skorupski, Tomasz Stobiecki.

 • Mały Omnibus SKO

  Niedawno, 30 stycznia, mogliśmy obejrzeć kolejną szkolną atrakcję przygotowaną przez SKO w ramach popularyzowania idei oszczędzania. Tym razem był to mały Omnibus SKO, w którym więli udział uczniowie klas I-III. Mogli się oni poczuć jak uczestnicy prawdziwego teleturnieju, nie tylko odpowiadając na pytania, ale i wykonując różne zadania z wykorzystaniem puzzli, monet i innych rekwizytów. Nie zabrakło zadań matematycznych, kalamburów, a nawet... zakupów. Omnibusem został Hubert Duplicki, którego koledzy długo oklaskiwali, a puchar wręczyła mu pani dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Młodzieszynie. 

  Oczywiście symboliczne nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Efekt końcowy - radość na buziach wszystkich, bo liczy się dobra zabawa.  

 • Zabawa choinkowa

   Tuż przed feriami - 11 stycznia- odbyła się w naszej szkole tradycyjna "Choinka". W tym roku pod tą nazwą kryły się nie tylko dyskotekowe pląsy (w których uczestniczyły zarówno najmłodsze dzieci, jak i młodzież klas gimnazjum), ale również występy niezwykłych kolędników z klasy IIIa  oraz członków koła polonistyczno- dziennikarskiego, którzy zaprezentowali scenkę kabaretową "Śpiąca królewna". Poza tym mogliśmy obejrzeć taneczne popisy dziewcząt z klasy VI. W czasie dyskoteki przyjmowane były dedykacje, z których dochód przeznaczono  na WOŚP.  Pysznym dodatkiem do tego noworocznego spotkania były oczywiście poczęstunki zorganizowane w klasach przez rodziców.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im.gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego w Młodzieszynie
  96-512 Młodzieszyn, ul. Wspólna 13a woj. mazowieckie
 • (0-46)861-65-03
  fax046 861-65-03

Galeria zdjęć