Nawigacja

 • Ślubujemy!

  Ślubujemy!

       Tradycyjne pasowanie klas I odbyło się w nasze szkole 15.10.2018r. Zanim pani Dyrektor włączyła uroczyście pierwszaków do grona uczniów , odsłonięty został nowy portret gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w krótkim występie wspomnieli postać naszego patrona. Wiązało się to nie tylko z jubileuszem 30 – lecia nadania szkole imienia , ale i z obecnością wnuczki generała  – pani Elżbiety Skotnickiej Trackiej. Następnie  przedstawiciele Banku Spółdzielczego na ręce wychowawczyń  klas pierwszych  wręczyli   upominki oraz książeczki oszczędnościowe dla każdego dziecka, a  SU złożył życzenia swoim młodym kolegom , a także , z okazji święta KEN , wszystkim pracownikom szkoły.

   

 • Świętujemy DZIEŃ MARCHEWKI

  Świętujemy DZIEŃ MARCHEWKI - Obrazek 1

  W trosce o zdrowie naszych przedszkolaków, w czwartek 18 października w grupie 0c zorganizowaliśmy Dzień Marchewki. Dzieci przyszły do przedszkola w "marchewkowych kolorach" oraz z bohaterem dnia - marchewką. Podczas zajęć dowiadywały się o walorach zdrowotnych tego niezwykłego warzywa, obejrzały film edukacyjny "Dzień marchewki", wzięły udział w przedstawieniu "Smaczna marchewka". Wspólnie z panią konstruowały gry dydaktyczne "Marchewkowe pole" oraz bawiły się przy piosenkach o  marchewce. A podczas drugiego śniadania odbyło się wielkie chrupanie marchewek. Dzieci zajadały ze smakiem tort marchewkowy upieczony przez mamusię Jasia oraz marchewkowy soczek . Marchewka to samo zdrowie, więc zachęcamy aby dołączyć ją do codziennego menu. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • "Dzień Marchewki" w przedszkolu

  "Dzień Marchewki" w przedszkolu

  W dniu 10 października w punkcie przedszkolnym świętowaliśmy "Dzień Marchewki". Tego dnia wszyscy ubrani byli na pomarańczowo. Przez cały dzień uczyliśmy się o zdrowym odżywianiu.

  Wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem, zagadki słowne związane z tematyką zajęć oraz zabawy badawczo-smakowe. Rozpoznawaliśmy marchewkę spośród innych warzyw za pomocą zmysłów: smaku, dotyku i węchu. Przedszkolaki zajadały się pysznym ciastem marchewkowym oraz wyśmienitym jabłecznikiem upieczonymi przez mamy. Dzieci piły zdrowy sok jabłkowo-marchewkowy zakupiony na tę okazję przez rodziców. 

  W "Dniu Marchewki" było dużo śmiechu i radości. Po takiej dawce witamin wszystkie przedszkolaki na pewno będą zdrowe i uśmiechnięte.

 • Wkręć się w pomaganie - akcja charytatywna

  Wkręć się w pomaganie - akcja charytatywna

  Nie wyrzucaj do kosza czegoś, co może okazać się cenne. 

  W tym roku szkolnym SKO kontynuuje akcję "Wkręć się w pomaganie", dzięki której pomożemy choremu Kacperkowi. Rozpoczynamy zbiórkę plastikowych nakrętek i zużytych baterii. 

  Jedna nakrętka nie pokryje kosztów rehabilitacji chorego dziecka, dlatego zbierajmy nakrętki wszyscy. 

 • Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

  Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"
  27.09.2018

  W trwającym roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości jaka książka mogłaby zawierać w sobie treści korespondujące z tą rocznicą? Przede wszystkim dzieło Stefana Żeromskiego – „Przedwiośnie”, książka skłaniająca do głębokich i krytycznych przemyśleń nad polską historią. Dlatego stała się lekturą kolejnej edycji Narodowego Czytania. W Młodzieszynie akcja ta kultywowana jest od kilku lat przez Gminną Bibliotekę Publiczną, Szkołę Podstawową im. generała Stanisława Grzmota-Skotnickiego oraz Gminny Ośrodek Kultury. 27 września br. w sali widowiskowej GOK spotkali się na Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” gimnazjaliści ze swoimi opiekunami, władze samorządowe gminy, dyrektor GOK, zaproszeni goście i miłośnicy twórczości Żeromskiego. Dyrektor GBP, Anna  Walczak, przeczytała list Prezydenta R.P. Andrzeja Dudy, skierowany do uczestników programu oraz wprowadziła zebranych w krąg twórczości Stefana Żeromskiego i tematykę „Przedwiośnia”. Uczniowie i zaproszeni goście wcielili się w role narratora i bohaterów powieści, prezentując wybrane fragmenty książki. Lekturze towarzyszył pokaz slajdów. W drugiej części spotkania wystąpił pan Bogusław Kwiatkowski, znany i ceniony propagator historii, autor licznych publikacji o naszym regionie, który niezwykle barwnie i ciekawie opowiadał o dziejach Sochaczewa i Młodzieszyna. Na zakończenie spotkania występujący odebrali z rąk Dyrektor Biblioteki bibliofilskie egzemplarze książki i zaproszenie do udziału w akcji za rok. Zdjęcia z wydarzenia znajdują się na stronie GOK Młodzieszyn.

 • Chłopak na medal

  Chłopak na medal

  28 września w klasach I-II obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji SKO ogłosiło konkurs „Chłopak na medal”. Każda klasa wybrała wyjątkowego dżentelmena, który odznacza się mądrością, inteligencją, dobrocią, poczuciem humoru, a dodatkowo wszyscy darzą go sympatią. Zwycięzcy plebiscytu otrzymali piękne medale.

   

  Oto nasi wyjątkowi chłopcy:

  kl. Ia – M. Kacprzak

  kl. Ib – I. Duplicki

  kl. IIa – B. Kwiatkowski

  kl. IIb – M. Cybulski

 • Sprzątanie świata

  Sprzątanie świata

  27 września uczniowie klas drugich z głowami pełnymi wiedzy o konieczności ochrony środowiska naturalnego wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Pełni zapału do pracy „uzbrojeni” w rękawiczki  i worki na śmieci sprzątali swój „mały świat” – teren wokół szkoły.

   

  Nie ma zasadniczej różnicy między papierem rzuconym na podłogę w kinie, na dywan we własnym mieszkaniu czy w lesie. Dobrze wychowany, wrażliwy człowiek nie zrobi tego – nawet jeśli nie ma pojęcia o ochronie środowiska.

 • Kocham Polskę...Niepodległa

  Kocham Polskę...Niepodległa

  26 września br. o godzinie 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie odbyła się druga odsłona VIII Wydarzenia Artystycznego Kocham Polskę …Niepodległa. Wystawę pokonkursowa pod tym samym  tytułem odsłoniła wójt gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk. Wydarzenie artystyczne było okazją do podziwiania nagrodzonych prac podczas czerwcowego konkursu. Wśród laureatek znalazły się dwie uczennice naszej szkoły Weronika Mitrowska i Natalia Paruszewska. Prezes Towarzystwa Miłośników Malarstwa im. Władysława Ślewińskiego Jarosław Miaśkiewicz wręczył podziękowanie za wsparcie tego projektu  pani Dyrektor Małgorzacie Malczewskiej. Podziękowanie takie otrzymali również pani wójt Monika Pietrzyk oraz dyrektorzy szkół podstawowych gminy Młodzieszyn.

 • Wycieczka kl. Vc do Warszawy

  Wycieczka kl. Vc do Warszawy
  21.09.2018

  21 września 2018 r. klasa Vc wraz z opiekunami, Alicją i Januszem Wlazło, wybrała się do Warszawy, aby zwiedzić Muzeum Sportu i Turystyki oraz obejrzeć zabawny film w Cinema City.

  Najpierw uczniowie obejrzeli pod kierunkiem przewodniczki wystawę poświęconą historii ruchu olimpijskiego. Przyswojone wiadomości wykorzystali na lekcji muzealnej, rozwiązując zagadki sportowe. Następnie obejrzeli film dokumentalny o pierwszej polskiej złote medalistce olimpijskiej Halinie Konopackiej.

  Kolejnym punktem wycieczki był seans w Cinema City. Vc obejrzała film pt. Książę Czaruś".

  Wyjazd dowiódł, że podczas wycieczek można połączyć rozrywkę ze zdobywaniem wiedzy.

 • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

  13.09.2018

  W czwartkowy poranek, 13 września 2018 r., 179 uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Grzmota-Skotnickiego w Młodzieszynie zgromadziło się na sali gimnastycznej, by uczestniczyć w kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Inicjatorem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, który słowami marszałka Adama Struzika wyjaśnia jego cel: „O pieszych i rowerzystach często mówi się, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Nie mają do dyspozycji pasów bezpieczeństwa, ani poduszek czy kurtyn powietrznych, dlatego w razie wypadku są najbardziej zagrożeni. Dodatkowo jesienne warunki drogowe – wcześniej zapada zmrok, a rano dłużej jest ciemno – nie ułatwiają widoczności. W takich okolicznościach kierowca zauważy osobę w ciemnym ubraniu dopiero z odległości około 20-30 m. To za mało, aby w porę wyhamować. Już jeden element odblaskowy sprawia, że jesteśmy widoczni z ponad 150 m. Te dodatkowe metry często ratują nam życie. Zakładajmy więc elementy odblaskowe – zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i naszych dzieci!”  

  Po powitaniu zgromadzonych na sali dyrektor Małgorzata Malczewska przypomniała, że dbanie o bezpieczeństwo uczniów jest statutowym zadaniem szkoły. I chodzi tu zarówno o bezpieczeństwo na zajęciach lekcyjnych, jak i w czasie wolnym. Dlatego dzieciom i młodzieży dostarcza się wiedzy o tym, jak być świadomym uczestnikiem ruchu drogowego.

  Gromkie brawa otrzymali organizatorzy, koordynatorzy i sponsorzy akcji.

  Na temat bezpieczeństwa głos zabrali Wójt Gminy Młodzieszyn oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.

  Po części oficjalnej wychowawcy podzielili uczniów na grupy, by wszyscy mogli uczestniczyć naprzemiennie w panelach: udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku omdleń, poparzeń, złamań i krwotoków (każdy mógł wykonać zabieg resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie), emisja filmu „…tak, chcę być bezpieczny” poruszającego tematykę zachowania bezpieczeństwa nie tylko na drodze, ale i podczas zabaw, kontaktów z nieznajomymi, obcymi zwierzętami, podczas użytkowania internetu (prelegentami byli pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie). W ramach trzeciego panelu uczniowie doskonalili rowerowe umiejętności na torze przeszkód.

  Użyteczna pamiątką z tej imprezy były rozdawane zestawy elementów odblaskowych, dzięki którym dzieci będą lepiej widoczne na drogach.

                   

   

   

 • Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

  Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

  9 września w Starych Budach poczet sztandarowy, zuchy i harcerze wraz z nauczycielami oraz panią dyrektor Małgorzata Malczewską  uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej 100-lecie niepodległości ojczyzny. Uroczystej Mszy przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Przy polowym ołtarzu Najświętszą Ofiarę sprawowali ponadto: ks. Kuźmiński, ks. Piotr Żądło, dziekan dekanatu Sochaczew - św. Wawrzyńca, ks. Stanisław Łubiani i ks. Stanisław Pisarek. Wśród zaproszonych gości byli m .in. poseł na Sejm RP Maciej Małecki, radny województwa mazowieckiego Mirosław Adam Orliński, starosta sochaczewski Jolanta Gonta oraz wójt gminy Młodzieszyna Monika Pietrzyk. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w przygotowanie liturgii mszy. W procesji z darami zuchy niosły bukiet biało czerwonych kwiatów , symbolizujący miłość do Ojczyzny. Harcerze złożyli zapalony znicz i buty żołnierskie  – znak pamięci o tych,  którzy ponieśli śmierć w czasie walk o wolną i niepodległą Polskę. Mszę św. uświetnili rekonstruktorzy w mundurach polskich żołnierzy, takich, w jakich walczyli z niemieckim najeźdźcą. Chór szkolny pod kierunkiem p. Dariusza Kosińskiego wykonał pieśni patriotyczne. Ordynariusz łowicki nawiązał do wydarzeń z 1939 roku. - Stojąc dziś wokół tych drzew, z których niektóre pewnie pamiętają kampanię wrześniową, w tej ciszy możemy jakby usłyszeć świst kul, które z jednej strony niosły nienawiść i śmierć, a z drugiej strony niosły orędzie: "Bóg, honor, ojczyzna". Dlatego oddajemy tutaj cześć wszystkim żołnierzom poległym na terenie gminy, ale jednocześnie oddajemy cześć cywilom, którzy włożyli jakikolwiek wysiłek modlitwą, cierpieniem, pielęgnowaniem języka ojczystego w to, aby Polska nie zginęła - mówił biskup.

  Na zakończenie uroczystości Apel Pamięci poprowadzili Jakub Wojewoda, kustosz Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

   

   

 • Zmiany dla uczniów dowożonych do szkoły.

  GODZINY DOWOZU DZIECI DO SZKOŁY W MŁODZIESZYNIE

  6:58   SKUTKI               

  7:00   HELENÓW

  7:04   WĘŻYKI

  7:06   SARNÓW

  7:10   SZKOŁA JANÓW

  7:14   ŁĘG

  7:16   DŁUGA

  7:18   PRZYSTANEK

  7:20   CHODAKOWSKA

  7:22   PIEŃKI

  7:28   SZKOŁA MŁODZIESZYN

  7:30   MARYSIN

  7:33   MISTRZEWICE SKLEP

  7:35   MISTRZEWICE SZKOŁA

  7:37   MISTZEWICE CHUDZYŃSKI

  7:38   MISTRZEWICE KRZYŻ

  7:39   HELENKA BORKI

  7:40   PRZYSTANEK MZK

  7:42   ŻUKÓW APTEKA

  7:44   HELENKA

  7:46   MOKRE

  7:48   SKRZYŻOWANIE

  7:50   JULIOPOL DROGA OD CMENTARZA

  7:51   JULIOPOL DROGA OD KOŚCIOŁA

  7:55   SZKOŁA MŁODZIESZYN

   

  Trasa dla II Autobusu 54 osobowego

  Bieniew 1                                         6:50

  Bieniew 2                                         6:51

  Januszew 1                                       6:52

  Januszew 2                                       6:53

  Januszew 3                                       6:54

  Januszew 4                                       6:55

  Kamion Nowy 1                               6:56

  Kamion Nowy 2                               6:57

  Kamion Nowy 3                               6:58

  Kamion Szkoła                                 7:00

  Kamion Duży                                    7:05

  Witkowice 1                                    7:07

  Witkowice 2                                    7:09

  Witkowice 3                                    7:11

  Witkowice 4                                    7:14                                                                                

  Radziwiłka                                        7:20

  Młodzieszyn Szkoła                        7:30

  Budy Iłowskie                                  7:40

  Budy Stare 1                                    7:41

  Budy Stare 2                                    7:42

  Budy Stare 3                                    7:43

  Budy Stare 4                                    7:45

  Leontynów 1                                   7:47

  Leontynów 2                                   7:48

  Leontynów 3                                   7:50

  Młodzieszyn Szkoła                        7:55

   

 • - Obrazek 1

 • Wyprawka do przedszkola 2018/2019

  • 2 bloki rysunkowe duże -kolorowe
  • 2 bloki rysunkowe małe - kolorowe
  • 2 bloki techniczne duże - kolorowe
  • 2 bloki techniczne małe - kolorowe
  • 1 papier kolorowy
  • 1 papier kolorowy samoprzylepny
  • 1 ryza papieru ksero
  • 2 kleje biurowe w sztyfcie
  • 1 farby plakatowe (najlepiej firmy "Astra")
  • 1 pędzel gruby, 1 pędzel cienki
  • 1 pudełko kredek "Bambino" (małych)
  • 1 pudełko kredek ołówkowych "Bambino" (grubych)
  • 1 kredki pastelowe
  • 1 flamastry
  • 1 nożyczki (ostrza metalowe, zaokrąglone)
  • 3 bibuły (różne kolory)
  • 2 pudełka plasteliny (najlepiej firmy "Astra" - jest miękka)
  • 2 teczki tekturowe formatu A4 zamykane na gumkę (na prace plastyczne)
  • 1 temperówka (z pojemniczkiem)

  Poza tym:

  • kapcie (na gumowej podeszwie - na rzepy, gumkę lub sprzączkę) w worku
  • dodatkowe rzeczy do przebrania (majteczki, spodnie, skarpetki, bluzka) w worku
  • strój gimnastyczny (biała koszulka, krótkie spodenki)
  • 2 paczki chusteczek higienicznych w kartonie (100 szt.)
  • 2 ręczniki papierowe
  • kubek, pasta i szczoteczka (z osłonką) do zębów
  • podkładka śniadaniowa.

   

  PROSIMY, ABY WSZYSTKO BYŁO PODPISANE,

  NATOMIAST DROBNE RZECZY (np. kleje, temperówka, nożyczki, pędzle)

  BYŁY W PODPISANYCH PIÓRNIKACH.

 • DOBRY START Ogłoszenie dla Rodziców

   

  Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.

  Rodziny otrzymają wsparcie bez względu na dochód.     

  W przypadku zbiegu prawa rodziców, opiekunów prawnych dziecka lub opiekunów faktycznych, świadczenie wypłaca się tej osobie która faktycznie sprawuje opiekę nad dzieckiem

  • Dla kogo wsparcie? 

  Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. 

  Świadczenie dobry start przysługuje na dziecko uczące się w szkole podstawowej,  gimnazjum, szkole ponadpodstawowej i szkole ponadgimnazjalnej,  szkole artystycznej, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki, a także w młodzieżowym ośrodku socjoterapii, specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym, specjalnym ośrodku wychowawczym, ośrodku rewalidacyjno-wychowawczym.

  300 zł nie będzie przysługiwać na dzieci uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie szkolne ( tzw. zerówka) w szkole lub przedszkolu. Świadczenie dobry start nie przysługuje na dziecko uczące się w szkole policealnej i szkole dla dorosłych.

  • Jak otrzymać świadczenie „Dobry Start”? 

  Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, który sprawuje opiekę nad dzieckiem. 

  • Gdzie złożyć wniosek? 

  Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje , które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Chodzi tu o urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną (np. centrum świadczeń)  właściwą dla miejsca zamieszkania rodzica ubiegającego się o wyprawkę na dziecko. 

  • Kiedy złożyć wniosek? 

  Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową).

  Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada. Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

  • Kiedy rodzina otrzyma wsparcie? 

  W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia. Złożenie wniosku o świadczenie „Dobry Start” w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września.

  Szczegółowe informacje na temat świadczenia Dobry Start oraz niżej wymienionych świadczeń można uzyskać na stronie internetowej  GOPS : www.gops.mlodzieszyn.pl lub na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: www.mpips.gov.pl.

   

  Od dnia 1 sierpnia 2018 przyjmowane będą również wnioski na:

  -  fundusz alimentacyjny,

   - świadczenia rodzinne,

   - świadczenie wychowawcze ( 500+).

  W wersji elektronicznej będzie można składać wnioski od 1 lipca.

  W nowym okresie świadczeniowym 2018/2019 brane są pod uwagę dochody z 2017 roku z uwzględnieniem dochodu utraconego i uzyskanego.

   

  Na terenie Gminy Młodzieszyn wnioski będzie można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, ul. Wyszogrodzka 23A od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00

  •  świadczenia rodzinne, świadczenie wychowawcze  500+   -  pokój Nr 1  - tel. 0-46-816-63-47
  •  fundusz alimentacyjny     -  pokój Nr 4   - tel. 0-46-862-41-59

   

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Zbiórka zuchowo - harcerska podsumowująca rok szkolny 2017/2018

  Zbiórka zuchowo - harcerska podsumowująca rok szkolny 2017/2018

  Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w alubie fotograficznym

 • OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW

  10 kwietnia 2018r w Sochaczewie odbyły się zawody powiatowe w badmintona drużynowego w kategorii dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych – młodzież. Uczniowie (bracia) Bartosz i Maciej Ignatowscy zajęli I miejsce. Kolejny etap zawodów międzypowiatowych, który odbywał się w Sochaczewie 24 kwietnia, również należał do Bartosza Ignatowskiego i Macieja Ignatowskiego, którzy za zajęcie I miejsca otrzymali medale oraz puchar.