• WOŚP2023ROK

• Oj działo się! Tyle wrażeń jednego dnia. A to wszystko możliwe za sprawą 31. finału WOŚP. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, abyśmy mogli pomagać i dobrze się bawić. Szczególnie ciepło dziękujemy całej społeczności szkolnej,uczniom,  nauczycielom, rodzicom. Do następnego roku:)

• Zabawa karnawałowa

• Karnawał to okres zimowych balów, maskarad i zabaw.

W dniu 25 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Występ przygotowany przez uczniów klasy IIIa pod kierunkiem p. Barbary Sieczkowskiej wprowadził wszystkich w karnawałowy nastrój. Następnie prowadzący zabawę animatorzy i p. Dariusz Kosiński zadbali, żeby wszyscy świetnie się bawili w rytmie dyskotekowej muzyki. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie na najładniejsze przebranie karnawałowe otrzymały słodkie nagrody.
            Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.

• ZAPRASZAMY

• Oglądajcie nas w telewizyjnym studiu WOŚP 12.30 oraz słuchajcie w sochaczewskim radiu o godz.15.00

• "Konkurs Zbiórki Makulatury i Puszek Aluminiowych”

•  Celem konkursu jest podnoszenie świadomości ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, wyrobienie nawyku segregacji odpadów w miejscu ich wytwarzania, jak również rozwijanie zainteresowań ekologicznych, pogłębianie wrażliwości na problemy środowiska przyrodniczego i kulturowego.

Warto zaznaczyć, iż w XVIII edycji konkursu „Zbiórki Makulatury i Puszek Aluminiowych” indywidualne nagrody rzeczowe otrzymają uczestnicy, którzy zbiorą powyżej 70 kg makulatury lub powyżej 120 szt. puszek aluminiowych. Dla dzieci z przedszkoli biorących udział w konkursie nagrody rzeczowe będą przyznawane dla całej grupy bez indywidualnych wyróżnień

W miarę możliwości poważone paczki makulatury i podpisane składamy w szkolnej harcówce.

Surowce przynosimy do 31 marca 2023r.

Pomysłodawcą i organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.

• Pamiętamy o skrzydlatych przyjacielach.

• Dokarmianie ptaków zimą jest niezwykle ważne. Choć śnieżycy i mroźnej zimy nie ma, to i tak harcerze zainteresowali się bardzo ważnym tematem, jakim jest dokarmianie ptaków zimą. Dlatego całą drużyną ruszyli by porozwieszać na drzewach wokół szkoły pokarm dla zimujących w Polsce ptaków.

Zawieszali na drzewach specjalne kule z pokarmem dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Dla wielu ptaków przysmakiem jest tłuszcz zwierzęcy, a także zalane roztopionym tłuszczem nasiona– tzw. zimowe kule.

Zima to bardzo trudny czas dla ptaków. Wielu ptakom nie uda się przetrwać ciężkich zimowych warunków bez naszej pomocy. Bez wsparcia ludzi, mniej doświadczone, stare bądź osłabione ptaki mają nikłe szanse na przeżycie.

Dokarmianie ptaków zimą to przykład aktywnej ochrony przyrody, którą warto praktykować.

• Międzyszkolny turniej w piłce siatkowej dziewcząt.

• 12 stycznia w Szkole Podstawowej im. płk. Ludwika Glowackiego w Janowie odbył się międzyszkolny turniej w piłce siatkowej dziewcząt. O puchar dyrektora Szkoły Podstawowej im. gen Stanisława Grzmota-Skotnickiego, p. Małgorzaty Malczewskiej  rywalizowali zawodnicy ze SP w Młodzieszynie i SP w Janowie. Puchar za II msc i medale dla zwycięzców ufundował dyrektor SP w Janowie, p. Leszek Borkowski.

Nasze uczennice zajęły 2 miejsce. Najlepszego zawodnika turnieju uhonorowano medalem specjalnym. Otrzymała go nasza uczennica  - Natalia Woźniak

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy

• Szkolna wigilia

• Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też w polską tradycję są wpisane jasełka. W naszej szkole tegoroczne jasełka zostały przygotowane przez uczniów klasy szóstej i ósmej pod opieką wychowawców pani Agnieszki Woźniak i Beaty Ciury. Oprawa muzyczną zajął się pan Dariusz Kosiński .

Jasełka to tradycyjna opowieść o narodzinach Jezusa. Tę cudowną historię dzieci przedstawiły w niezwykłej scenerii i oryginalnych kostiumach.

Przedstawienie przeplatane kolędami, pastorałkami w wykonaniu uczniów dostarczyło wielu emocji - niejednemu zakręciła się łezka w oku.

• Akcja charytatywne "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem"

• Serdeczne podziękowania kierujemy do mieszkańców Młodzieszyna i wszystkich klientów sklepów za przekazane artykuły. Otrzymane produkty trafią do najbardziej potrzebujących rodzin. Dziękujemy za okazane wsparcie właścicielom sklepów oraz wolontariuszom.

• Sukces naszych uczniów.

• II miejsce naszych uczniów w Gminnym Turnieju Mikołajkowy w piłce siatkowej o puchar Wójta Gminy Młodzieszyn.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Jasełka w wykonaniu najmłodszych - dzieci klas zerowych.

• Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich są widowiska traktujące właśnie o narodzinach Jezusa. Dzieci wcieliły się w rolę Józefa, Maryi, pastuszków, trzech królów i aniołów Podniosłą atmosferę dodawały śpiewane kolędy i pastorałki. Na spotkanie wigilijne zaproszona została pani wicedyrektor Jolanta Bednarek , która złożyła dzieciom i zaproszonym rodzicom życzenia .

• "Od pełnego brzuszka do szczęśliwego serduszka"

• W środę nasze przedszkole odwiedzili podopieczni organizacji "Czterołapki i Koty z Sochaczewa". Naszymi gośćmi były: niezwykle towarzyska sunia Pchełka oraz ciekawska kotka Ala. Swoją wizytą zwierzątka sprawiły przedszkolakom miłą niespodziankę. Pomimo swoich trudnych przeżyć oba zwierzaki nie straciły do ludzi zaufania a wśród dzieci czuły się swobodne i szczęśliwe. Z wielką przyjemnością przekazaliśmy na ręce Pań wolontariuszek karmę dla psów i kotów zgromadzoną podczas zbiórki zorganizowanej przez nauczycieli przedszkola. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom za udział w akcji "Od pełnego brzuszka do szczęśliwego serduszka" i polecamy się na przyszłość.

Ps. Pchełka i Ala tak jak prawie setka innych podopiecznych organizacji "Czterołapki" czeka w domach tymczasowych na ludzi o wielkich sercach, którzy obdarzą je miłością i zapewnią bezpieczeństwo na resztę dni.