• Świętujemy Dzień Książki

• Bajki, wierszyki, opowieści towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat. SÓWKI odwiedziły dziś bibliotekę szkolną, poznały pracę bibliotekarza. Wszystkim przedszkolakom bardzo podobał się świat książek, do którego wprowadziła dzieci pani Renata Pręgowska. Dziękujemy więc za miłą gościnę i rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich u "Sówek"

•  "Książeczka" Jadwiga Korczakowska

W książeczce płynie rzeczka,
            w książeczce szumi las.
            W prześlicznych twych książeczkach,
            tysiące przygód masz.

Więc chroń i szanuj książki
            i kartek nie rwij też.
            Wpierw dobrze umyj rączki,
            a potem książkę bierz.

• Konkurs na pomoc logopedyczną rozstrzygnięty

• Zajęcia logopedyczne wcale nie muszą być nudne. Temu hasłu przyświecał konkurs zorganizowany przez logopedki. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pomocy logopedycznej.

Gry planszowe, manipulacyjne, memory stanowią nieodzowną część terapii szczególnie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ponieważ terapia nie skupia się tylko na wywołaniu głoski, ale stymuluje wszelkie procesy językowe i myślowe dziecka.  Dzięki użyciu różnych pomocy efekty terapii są lepsze
            i pojawiają się szybciej. To dzięki temu, że dzieci świetnie się bawią, co przekłada się na lepszą współpracę z terapeutą.

Zadanie nie było łatwe, ponieważ praca musiała być atrakcyjna nie tylko wizualnie ale też mieć wartość edukacyjną. Dzieci wykazały się jak zawsze szeroką wyobraźnią, talentem i niezwykłą pomysłowością.

Komisja konkursowa oceniała trzynaście prac wybierając nie trzech, a pięciu laureatów z klas I-III.

Nagrody ufundowała pani Wójt Monika Pietrzyk oraz Szkoła Podstawowa w Młodzieszynie.

Wyniki konkursu:

- Michalina Jasińska - klasa I (SP Młodzieszyn)

- Ksawery Maślanka - klasa I

Jan Chaber - klasa I

Antoni Kowalski - klasa I

Julia Woźniak - klasa III

Wyróżnienie:

Wojciech Feliga 0- klasa 0

• Ładowanie akumulatorów w Termach Uniejów

• 13 kwietnia czterdziestopięcioosobowa grupa uczniów z klas V-VIII odwiedziła kompleks basenowo-termalny w Uniejowie, Wodne szaleństwa w basenach solankowych sprawiły, że każdy mógł poczuć się zrelaksowanym, a przede wszystkim zdrowszym i silniejszym. Opiekunami młodzieży byli pp. Agnieszka Woźniak, Danuta Jasińska, Jerzy Zarzyński i Janusz Wlazło.

• ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

• Uprzejmie informujemy o wszczęciu postępowania o udzielnie zamówienia publicznego na

Sukcesywne dostawy produktów żywnościowych dla potrzeb Szkoły Podstawowej

im. gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego w Młodzieszynie.

Niniejsze postępowanie prowadzone jest za pośrednictwem Platformy zakupowej dostępnej pod adresem strony internetowej: https://miniportal.uzp.gov.pl

• Wycieczka klas siódmych.

• Dnia 23 marca uczniowie klas siódmych wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyli w klasowej wycieczce do Warszawy. Jednym z punktów był kościół pod wezwaniem św. Stanisława Kostki, gdzie pracował Jerzy Popiełuszko i gdzie znajduje się jego grób oraz muzeum mu poświęcone. Kolejny celem wycieczki było zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy. Ta niezwykła wystawa ma na celu przybliżyć perspektywy świata osób niewidomych, a poprzez pozytywne przeżycia nauczyć nas, jak możemy im pomóc oraz jak ich zrozumieć. To wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której uczniowie mogli wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku, tak jak ludzie niewidomi– wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu czy dotyku. Uczniowie musieli wytężać swoje zmysły bardziej niż zazwyczaj. Na wystawie naszymi Przewodnikami były osoby niewidome lub niedowidzące. Odwiedzając specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia, uczniowie mogli doświadczyć trudności z jakimi spotykają się niewidomi. Uczniowie mogli zobaczyć maszynę do pisania brajlem oraz przedmioty i narzędzia, których niewidomi używają na co dzień.

Wrażenia- nie do opisania. Polecamy przekonać się na własnej skórze. Czy godzina bycia niewidomym może otworzyć Wam oczy? Na pewno! Przekonajcie się sami.