• Wycieczka klas trzecich

• Nowa galeria Wycieczka klas trzecich została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 22 marca uczniowie klas trzecich odbyli wycieczkę do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Uczestniczyli w lekcji dotyczącej przeszłości naszej okolicy. Następnie wzięli udział w warsztatach kulinarnych w pizzerii Da Grasso.

• ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

• KROPLA Monika Czoik-Nowicka

Kropla wody smutna była

I tak bardzo się martwiła.

Ciągle z kranu kap… kapała

I się wtedy marnowała.

Ludzie wodę wciąż puszczali

Kurków zaś nie dokręcali.

I kapała kap kap kap…

A o wodę trzeba dbać!

I oszczędzać! I szanować!

Jak największy skarb traktować!

• 21 marca - solidarni z osobami z Zespołem Downa.

• Na znak akceptacji i solidarności założyliśmy dzisiaj kolorowe skarpety nie do pary. To tylko drobny gest z naszej strony.  Nie musimy być tacy sami, żeby do siebie pasować - będąc różnymi możemy się pięknie uzupełniać.

21 marca to także pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Poprzez kolorowe stroje wprowadziliśmy się w radosny nastrój. WITAJ WIOSNO!

• BIEG TROPEM WILCZYM

• W dniu 06.03.2022 uczniowie klas czwartych naszej szkoły wzieli udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wykletych - Tropem Wilczym w Sochaczewie. Marta, Lena, Adam i Remigiusz przebiegli dystans 400m za co otrzymali piękne medale. Brawa dla nich za cheć spędzenia wolnego czasu aktywnie oraz za oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego dzialajacego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

• Dziękujemy za okazaną pomoc Ukrainie.

• Od wielu lat udowadniacie, że jako społeczność jesteście najlepsi na świecie, jesteśmy zdumieni Waszą reakcją i tempem, w jakim zmierzacie z pomocą!

Dostarczone przez Was, produkty zostały przez naszych wolontariuszy posegregowane, popakowane i opisane. Zebraliśmy 50 worków sześćdziesięciolitrowych .

Jeżeli macie jeszcze chęć niesienia pomocy to apelujemy przede wszystkim o żywność o długim terminie ważności , środki czystości, środki opatrunkowe, latarki.

• Razem możemy więcej. Weź udział w zbiórce!!!!

• Szanowni Państwo

Włączamy się w zbiórkę w/w produktów, żywności, środków czystości dla potrzebującej społeczności ukraińskiej.

Wszystkie te rzeczy przyjmujemy od poniedziałku w godz. 7.00 - 16.30. do odwołania.

Jeśli ktoś nie może w tych godzinach, a chce się włączyć w zbiórkę to prosimy dzwonić pod numery: 468616503 lub 510152152

Serdecznie prosimy o pomoc na rzecz osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

• ŚWIATOWY DZIEŃ PIEGÓW

• GRUPA 0A I OB

Dzień Piegów obchodzony jest 1 marca przez tych, którzy posiadają tak zwane „pocałunki słońca”, jak i miłośników piegów. Wiele osób nie lubi swoich plamek na skórze, ale piegi mogą stać się atutem naszej urody.  Piegi docenili przede wszystkim autorzy literatury dla dzieci i młodzieży, którzy chętnie obdarzali nimi swoich wspaniałych bohaterów. Wśród tych najbardziej popularnych są chociażby Pippi Langstrump, Pan KleksMarek Piegus

Starszaki postanowiły również uczcić ten dzień. Za patronkę wybraliśmy ulubienicę chyba wszystkich pokoleń: Pippi Langstrumpf. Po wysłuchaniu wiersza „Piegi” oraz bajki terapeutycznej pt: ,,Mała biedronka", przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego niektórzy mają piegi na twarzy i podjęły burzliwą dyskusję na temat tego, czy piegów należy się wstydzić. Dało to świetną okazję do rozmowy na temat tolerancji. Na jej koniec wszystkie dzieci uznały, że „inny” znaczy „wyjątkowy” i wszystkie postanowiły ozdobić twarz piegami.

„Piegi są małe, piegi są duże.

Piegi odnajdziesz w całej naturze.

Piegi są kolorowe, ładnie ozdabiają.

Najładniej jednak na buziach wyglądają” :)

• DZIEŃ DINOZAURA

• GRUPA 0A I 0B

Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia. Do tego stopnia, że w kalendarzu świąt nietypowych poświęcono im specjalne wydarzenie - Dzień Dinozaura. W Polsce obchodzony jest 26 lutego. Dzień ten stwarza wspaniałą okazję do poznawania tych prehistorycznych zwierząt  zamieszkujących w erze mezozoicznej naszą planetę.

• DZIEŃ KOTA W PRZEDSZKOLU

• W czwartek, 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Wszystkie dzieci z grupy "Sówki" wykonały dla siebie maseczki kotów i upodobniły się do czworonożnych przyjaciół.

Dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają.

Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach , koci spacerek,  „kocie masażyki” i rozwiązywanie zagadek. Dzieci rozwiązywały matematyczne zadania razem z "kotkami" oraz wykonywały różnorodne zadania konkursowe.

Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.