19.11.2016 r zuchy i harcerze z Hufca Sochaczew spotkali się na scenie, tym razem w MOK "Mazowsze" w Sochaczewie. Powodem spotkania był już V Przegląd Piosenki Harcerskiej i Zuchowej „Spirala”. W tym roku mieliśmy możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych w piosenkach o tematyce żeglarskiej i zuchowej. Zuchy "Tęczowej Gromady" zaśpiewały szantę „Hej ho, żagle staw” i piosenkę „To zuchy” a harcerze 66 DH "Knieje" zaprezentowali piosenki „Żeglarski czardasz” i „Szary mundur”.
Komendant hufca hm. Krzysztof Wasilewski wręczył wszystkim uczestnikom dyplomy oraz pamiątkowe statuetki. Podczas imprezy panowała przyjazna atmosfera, sprzyjająca integrowaniu drużyn. Wszyscy świetnie się bawili, każdy występ nagradzany był brawami i harcerskimi okrzykami.
Przegląd Piosenki Harcerskiej i Zuchowej "Spirala"
Pasowanie na Przedszkolaka
W środę, 16. listopada w Punkcie Przedszkolnym odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pani Wójt Monika Pietrzyk, Pani Dyrektor Małgorzata Malczewska, Pan Dyrektor GZEASz Mirosław Domińczak, Pani Dyrektor GOK w Młodzieszynie Małgorzata Hetman oraz ukochani Rodzice,Babcie i Dziadkowie.
Cała uroczystość obfitowała w radosne chwile. Tego dnia wszystkie maluchy były przepięknie ubrane. Przejęte, z dumą i odwagą recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Nagradzane były mocnymi i częstymi brawami. Po zaprezentowaniu części artystycznej nadszedł czas na ceremonię ślubowania. Najpierw jednak maluchy musiały zdać egzamin przygotowany przez ciocie, który wypadł wzorowo. Następnie przedszkolaki złożyły przysięgę, a potem Pani Dyrektor Małgorzata Malczewska „pasowała” każdego na przedszkolaka. Rodzice również musieli zaprezentować swoje umiejętności, by potem złożyć ślubowanie.
Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Potem był czas na sesję zdjęciową, swobodne rozmowy z rodzicami i dziećmi. Z pewnością ten miły, wspólnie spędzony czas pozostanie na długo w naszej pamięci.Dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie, a Rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu tej przepięknej uroczystości.
Wycieczka na Stadion Narodowy i do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
10 Listopada uczniowie naszej szkoły z klasy II a ,II b oraz III c wraz z wychowawcami p. Jolantą Bednarek ,Mirosławą Jackowską , Barbarą Halek i wybranymi rodzicami wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym zaplanowanym punktem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego, na którym rozgrywane były spotkania w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - Euro 2012. Na stadionie dzieci zobaczyły m.in. szatnie piłkarzy, ławki zawodników rezerwowych, płytę stadionu, miejsca, które zajmują VIP-y, komentatorzy sportowi, pomieszczenia w których odbywają się konferencje pomeczowe oraz strefę kibica. Pełni pozytywnych emocji udali się Centrum Nauki Kopernik, w którym sami mogli odkrywać tajemnice nauki i techniki wspaniale się przy tym bawiąc. Tak cudownie minął czas że ani się obejrzeli jak po zakupie pamiątek i zjedzeniu smacznego obiadu trzeba było wracać do domu. Ale wiadomo wszystko co dobre szybko się kończy.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej to okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas IIb i. VIb pod kierunkiem nauczycieli - p. M. Jackowskiej i p. J. Zarzyńskiego. Poprzez wiersze, monologi i pieśni patriotyczne przypomnieliśmy wszystkim drogę Polski do wolności, która była długa i wyboista. Zanim nadszedł upragniony dla Polaków Dzień Niepodległości - 11 listopada 1918r., kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim.
Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, religię. Ale dzięki patriotycznym sercom naszych pradziadków najcenniejsze wartości zostały uratowane. Dzisiaj możemy cieszyć się wolnością, lecz nie możemy zapominać o tych, którzy w jej obronie oddali życie. Musimy pamiętać o naszej historii, bohaterach, o tym, że jesteśmy Polakami.
Wizyta w Centrum Weterana
- Przedstawiciele uczniów Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie pod opieką pani Małgorzaty Malczewskiej, pani Agnieszki Woźniak i pani Martyny Klocek wzięli ostatnio udział w ciekawym wyjeździe do Warszawy. Celem wyprawy były między innymi Powązki. Tu odnaleźliśmy grób naszego patrona gen. Stanisława Grzmota- Skotnickiego. Oddaliśmy mu hołd składając wiązankę i zapalając symboliczne znicze. Później wyruszyliśmy do Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa . Spotkaliśmy się z panią Agatą Ring, która w specjalnej sali przeprowadziła z nami zajęcia na temat misji wojskowych podejmowanych przez polskich żołnierzy. Ciekawą pomocą była tu ogromna, podświetlana mapa świata umieszczona na suficie sali, na której zaznaczone były miejsca stacjonowania naszych kontyngentów. Mogliśmy obejrzeć liczne pamiątki i zdjęcia przywiezione z tych krajów, najczęściej ogarniętych wojną lub konfliktami wewnętrznymi. Niektórym z nas udało się nawet przymierzyć hełm i żołnierską kamizelkę. Wzięliśmy też udział w konkursie i wpisaliśmy się do pamiątkowej księgi. Na zakończenie spotkania wszyscy udaliśmy się pod pomnik upamiętniający żołnierzy, którzy polegli w czasie misji. Złożyliśmy tu kwiaty i zapaliliśmy znicz. To był bardzo pouczający i ciekawy wyjazd możliwy dzięki ciekawej inicjatywie Centrum Weterana. Dziękujemy !
Chronimy las - zbieramy makulaturę
W październiku trwała w naszej szkole akcja zbiórki makulatury. Jej celem było zachęcenie uczniów do selektywnego zbierania surowców wtórnych oraz dbanie o środowisko naturalne. Na pochwałę zasługuje postawa wielu rodziców, którzy aktywnie włączyli się w akcję, wspomagali najmłodszych i przynosili do szkoły ciężkie paczki makulatury.
Wyniki konkursu:
I miejsce Maja Połubińska kl. III b
II miejsce Jan Orliński kl. O
III miejsce Justyna Kiełbasińska kl. IV b
Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców. Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję, uczniom, rodzicom i nauczycielom bardzo dziękujemy.
Podsumowanie szkolnego konkursu "Najpiękniejszy Różaniec"
Październikową tradycją, już od wielu lat, jest w naszej szkole konkurs na najpiękniejszy różaniec. Konkurs cieszył się dużą popularnością. Największe zainteresowanie konkursem było wśród uczniów klas młodszych. Do ich wykonania uczniowie użyli różnorodnych materiałów m.in.: żołędzi, chrupek, cukierków, makaronu, kasztanów różnego rodzaju koralików i innych. Każdy z różańców zachwycał pomysłowością i ogromnym wkładem pracy (zapewne nie tylko uczniów;). Pomysłowość i oryginalność prac okazała się tak wielka, że komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem laureatów. Ostatecznie przyznano nastepujace miejsca.
I miejsce Patryk Głuchowski ucz. kl. II b
II miejsce Adrian Jeznach kl. O b
III miejsce Weronika Smółka ucz. kl. VI b
Wyróżnienie Kinga Bryzek ucz. kl. III c
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki.
Wystawa różańców wyeksponowana na korytarzu szkolnym i w kościele parafialnym cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Wyjazd do Muzeum Powstania Warszawskiego
Wyjazd do Muzeum Powstania Warszawskiego
Ten wyjazd, ze względu na konieczność wcześniejszego rezerwowania miejsc w muzeum, planowany był już w minionym roku szkolnym. Dołączyły do nas grupy z Kamiona i ze Śladowa i 27 października wyruszyliśmy na wycieczkę do Warszawy. Z naszej szkoły uczestnikami byli uczniowie klas szóstych pod opieką pani Agnieszki Woźniak. Pierwszym punktem programu był relaks w kinie 6D w centrum handlowym Fort Wola . Podzieleni na trzy grupy mogliśmy emocjonować się filmem „ Niebezpieczna kopalnia” . Potem wyruszyliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Tu już czekał na nas pan przewodnik, który oprowadzał nas po muzeum i opowiadał o tak ważnym historycznym wydarzeniu, jakim było powstanie warszawskie. Po drodze zbieraliśmy kartki z powstańczego kalendarza i karty informacyjne dotyczące poszczególnych etapów tego zbrojnego zrywu. Mogliśmy też obejrzeć fragmenty filmów o powstaniu. To były prawie trzy godziny pełne emocji. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek. Na miejsce dotarliśmy po godzinie 18.00
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Dzień Komisji Edukacji Narodowej uczciliśmy w tym roku tradycyjnym apelem. Przygotowały go klasy czwarte pod opieką swoich wychowawców - p. M. Ptaszek i p. A. Pytkowskiej. Wystąpili też członkowie grupy teatralnej z klasy VIb. Uczniowie bawili swoich pedagogów zabawnymi scenkami i wierszykami z życia szkolnego.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia oraz wręczyli własnoręcznie przygotowane upominki. Do życzeń dołączyły się również pani dyrektor Małgorzata Malczewska oraz przewodnicząca Rady Rodziców.
Dzień 14 października jest szczególnie ważny dla całej naszej społeczności szkolnej, ponieważ obchodzimy wtedy Święto Szkoły. W związku z przypadającą w tym dniu rocznicą nadania szkole imienia rozstrzygnięte zostały konkursy dotyczące patrona szkoły- generała Stanisława Grzmota- Skotnickiego zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Laureaci z rąk pani dyrektor otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy!
Wycieczka klas czwartych do Sannik
W dniu 28 września uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawczyń odbyli wycieczkę do Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania z przewodnikiem XVIII- wiecznego pałacu, w którym nasz wielki kompozytor spędzał wakacje u swojego szkolnego kolegi. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach muzycznych zorganizowanych w pięknych pałacowych wnętrzach. Miłą niespodzianką był poczęstunek w postaci ulubionego napoju Fryderyka Chopina - czyli gorąca słodka czekolada. Na zakończenie wizyty uczniowie odbyli spacer uroczymi alejkami parkowymi, które zaczęły już przybiereć piękne jesienne barwy.
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017.
Dnia 1 września o godzinie 1000 odbyła się uroczystość inaugurująca nowy rok szkolny 2016/2017. Rozpoczęła ją dyrektor szkoły- p. Małgorzata Malczewska, która powitała uczniów, rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły. Zapoznała zebranych z organizacją pracy szkoły w nowym roku oraz życzyła uczniom sukcesów w nauce. Obecny na uroczystości dyrektor- p. Mirosław Domińczak wręczył nauczycielkom Punktu Przedszkolnego - p. Anecie Woźniak i p. Ilonie Grzelak akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Gratulujemy!
Po uroczystości j uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.